1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kurum içi uzmanlık sınavı için Milli Emlak çalışanlarının gözü torba yasada

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ilgilendiren ve TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü çalışanları; Kurum içi uzmanlık sınavı ile ilgili madde eklenmesini bekliyorlar.
Yazdır
Kurum içi uzmanlık sınavı için Milli Emlak çalışanlarının gözü torba yasada

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ilgilendiren ve TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü çalışanları; Kurum içi uzmanlık sınavı ile ilgili madde eklenmesini bekliyorlar. (https://www.memurlar.net/haber/838069/ak-parti-den-yeni-kanun-teklifi.html)

1 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Hazine ve Maliye Bakanlığından ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandıklarından kurum içi özel uzmanlık sınavı konusunda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için Bakan Murat KURUM' a seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar.

Daha önce ne olmuştu;

Maliye Bakanlığı eski Bakanı Naci AĞBAL 08 Nisan 2017 tarihinde kurum içi özel uzmanlık sınavı açılacağını twitter dan duyurmuş ve "Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personellerimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz" açıklamasını yapmıştı.

Kurum Personelinin umutla beklediği Kurum içi özel uzmanlık sınavı için aradan geçen 2 yıl sonrasında; 12 Haziran 2019 tarihli, 7176 sayılı Kanun Hükmü Kararname ile Resmi Gazetede yayımlanarak Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanları için kanuni düzenleme yürürlüğe girmişti.

Ancak bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanan Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelleri 10 ay önce Hazine ve Maliye Bakanlığından ayrılmış olması nedeniyle bu kanuni düzenlemeden faydalanamamaktadırlar. Milli Emlak çalışanları mağdur olmuş ve büyük bir hayal kırıklığına uğramışlardır. Mevzuat alanı en geniş kurumlardan biri olmasına rağmen personel olarak en çok sıkıntı çeken Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelleri 13 yıldır Kurum İçi Uzmanlık Sınavı beklemektedir.

Kurum çalışanlarının hakkı olduğuna inandıkları Kurum İçi özel uzmanlık sınavı konusunda mağdur olduklarını dile getirerek, kanuni düzenleme yapılmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Murat KURUM' dan destek bekliyorlar.

MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ

SON HABERLER
16:54 - Altından tarihi rekor: 462,50 TL16:47 - Ceren Özdemir cinayetinde kamu görevlilerine takipsizlik kararı16:43 - Arda Turan, Galatasaray'da boş mukaveleye imza attı16:32 - 'Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez'16:27 - Van Gölü'nde 61 kişi ölüme böyle gitmiş16:26 - Türkiye, Beyrut'a Sahra hastanesi kuracak
16:15 - Eczaneye pompalı tüfekle saldıran şüpheli: Alkollüydüm, korkutmak amaçlı saldırdım16:08 - MEB'den liseler arası 'Doğa Seni Bekler' fotoğraf yarışması16:05 - Şeref Malkoç: İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili 200'e yakın başvuru aldık15:59 - İmamda koronavirüs çıktı, cami 2 gün kapalı kaldı15:55 - İstanbul'un yeni İl Seçim Kurulu başkanı yemin etti15:48 - Valiliklerde 'Salgın Denetim Merkezi' kuruluyor
15:43 - İçişlerinden 81 il valiliğine 'yoğun denetim' genelgesi15:35 - Akşener'den, Bahçeli'nin 'evine dön' çağrısına yanıt15:31 - Çöpleri yakmak isterken Aydos Ormanı yangınını başlatmış15:18 - Eşi benzeri yoktu, koruma altına alındı15:11 - Koronavirüsün aşısından önce kumaşı üretildi
15:06 - Letgo'da filmlere konu olacak dolandırıcılık hikayesi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam