1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sözleşmeli mühendise vekalet görevi verilebilir mi?

Devlet Personel başkanlığı, geçen ay, Karayolları Genel Müdürlüğüne verdiği görüş yazısında, sözleşmeli personele vekaleten bir görev verilemeyeceği belirtildi.
22 Temmuz 2019 10:30
Yazdır
Sözleşmeli mühendise vekalet görevi verilebilir mi?

Sözleşmeli personel, memur kadrolarına vekalet edebilir mi? imza ve paraf yetkisi görevi verilebilir mi?

Devlet Personel Başkanlığı, Haziran ayında, Karayolları Genel Müdürlüğüne verdiği görüş yazısında,

"- sözleşmeli personel statüsünde olanların memur kadrolarına vekalet etmesinin mümkün bulunmadığı,

- resmi yazışmalarda sorumluluk taşımak niteliğinde olan imza ve paraf yetkisinin sözleşmeli personel tarafından kullanılmasının genel olarak hukuka aykırı olacağını"

belirtmiştir.

İŞTE DPB'NİN YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam