1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sıra tahsisli lojman için, yönetmeliğe ekli cetvelde yer alan puanlamaya ek bir puanlama yapılabilir mi?

Sıra tahsisli lojman için yönetmeliğe ekli (4) sayılı cetvelde yer alan puanlama cetveli içinde ek bir puanlama yapılamaz.
13 Eylül 2019 00:04
Yazdır
Sıra tahsisli lojman için, yönetmeliğe ekli cetvelde yer alan puanlamaya ek bir puanlama yapılabilir mi?

SORU: Merhaba, Bir sorum olacaktı, yardımınız için şimdiden teşekkürler. Bir devlet kurumu sıra tahsisli lojmanlar için kamu konutları yönetmeliğinde ilgili ek te belirlenen puantaj harici ek puanlama uygulayabilir mi ? Zahmetiniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

CEVAP: Kamu Konutları Kanununun 3. maddesinin C bendi aşağıdaki şekildedir.

"c) Sıra tahsisli konutlar; hizmet süresi, daha önce kamu konutlarından yararlanma durumu ve süresi, çocuklarının ve bakmakla mükellef olduğu aile fertlerinin sayısı, aile fertlerinin gelir durumu, konuttan yararlanma için bekleme süresi, eşinin de bu Kanun kapsamına giren kurum ve kuruluşlarda çalışan personel olması gibi hususlar dikkate alınarak yönetmelikte belirlenecek puanlama esasına göre tahsis edilen konutlardır."

Kamu Konutları Yönetmeliğinin "Sıra Tahsisli Konutların Tahsis Şekli" başlıklı 9. maddesinin 1. fıkrası aşağıdaki şekildedir.

Madde 9 - Sıra tahsisli konutlar, Yönetmeliğe ekli (4) sayılı puanlama cetveli esas alınarak konut dağıtım komisyonunca hak sahiplerine tahsis edilir. Hak sahiplerinin puanlarının eşit olması halinde, hizmet süresi fazla olana, hizmet süresi de eşit ise, yetkili ev dağıtım komisyonunca ad çekme yoluyla, konut tahsis edilir.

DEĞERLENDİRME

Gerek ilgili kanun gerekse de ilgili yönetmelik hükümleri emredici mahiyette olup, kurum ve kuruluşlara takdir hakkı tanımamıştır. Bu nedenle çalıştığınız kurumun ek puan cetveli düzenleyemeyeceği kanaatindeyiz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:02 - 19 Ekim 2019'dan önemli gündem başlıkları23:54 - MEB, adaylık kaldırma sınav tarihini açıkladı23:49 - Öğretmenlerin 2019 yılı Kasım ayı mesleki çalışma programı belli oldu23:39 - FETÖ'nün Bartın ve Ulus imamları yakalandı23:09 - Aranan FETÖ şüphelisi akrabasının evinde yakalandı23:02 - İstanbul'da, 522 okul yöneticiliği kadrosuna başvuru alınacak22:55 - FETÖ'nün gerçek yüzü Prizren'de anlatıldı22:45 - 14 yaşındaki Suriyeli çocuğa cinsel saldırı' şüphelisi tutuklandı22:37 - 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin tam metni22:33 - Halkapınar'da yük treni raydan çıktı
22:30 - 'İnekleri alıp İBB önüne götürürüm'22:11 - Barış Pınarı Harekatı bölgesine özel harekat desteği21:59 - Oktay'dan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'a taziye ziyareti21:56 - Sosyal medyadan kara propaganda yapan 3 kişi tutuklandı21:44 - Bakan Akar, ABD'li mevkidaşıyla görüştü21:27 - Paraşüt dağlık alana düştü! 1 ölü, 2 yaralı20:58 - Uluslararası dolandırıcılık operasyonunda 18 tutuklama20:50 - Erdoğan'dan, Trump'la görüşme açıklaması
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam