1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Belediye şirketlerindeki hizmet süreleri, 68/B'de değerlendirilir mi?

Devlet Personel Başkanlığının 2013 tarihli görüşüne göre belediye şirketlerindeki hizmet süreleri, 657 sayılı Kanunun 68/B maddesi kapsamında yapılacak hizmet değerlendirmesinde dikkate alınmaktadır.
17 Eylül 2019 10:17
Yazdır
Belediye şirketlerindeki hizmet süreleri, 68/B'de değerlendirilir mi?

SORU: Sayın yetkili merhaba, 657 saylı DMK'nun 68/b maddesine göre 10 yıl hizmet gerektiren bir kadroya atanabilmek için 7 yıl memurluk + 5 yıl da BİT ( bir büyükşehir belediyesi iktisadi teşekkülünde hizmetim var. Şirket hissesinin hepsi büyükşehir belediyesine ait)....
5 yıllık BİT hizmetimin hepsinin sayılabilmesi için avukat veya teknik bölümlerden birisinden mi mezun olunması şartı var yoksa Kamu Yönetimi mezunu olduğum için bu hizmeti 217 sayılı KHK'nin b maddesine ve 68/B'ye göre atanırken saydırabilir miyim.

CEVAP: 657 sayılı Devlet memurları Kanununun üst dereceleri kadrolara atanmayı düzenleyen 68. maddesinin (b) bendinde 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamına dahil kurumlarda fiilen çalışılan sürelerin dikkate alınacağı düzenlenmiştir.

217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. Maddesinin (b) bendinde İl Özel İdareleri ve belediyeler, bunların birlikleri ve bunlara bağlı iktisadi müesseseler, işletmeler sayılmıştır.

Büyükşehir Belediyesi İktisadi Teşekkülünde geçen hizmetlerinizin tamamının 657 sayılı Devlet memurları Kanununun 68. Maddesinin (b) bendi kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir.

Aynı şekilde Devlet Personel Başkanlığı 05/12/2013 tarihli ve 21018 sayılı görüşünde belediye iştiraklerindeki hizmetlerin 657 sayılı Devlet memurları Kanununun 68. Maddesinin (b) bendi kapsamında değerlendirilmesi gerektiği yönünde görüş bildirmiştir.

DPB görüşü için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
07:49 - İYİ Parti: Amerika istediğini aldı07:47 - CHP'den ilk tepki: Türkiye için olumlu ancak iyi takip etmek lazım07:43 - 'PYD/YPG, ABD'nin dostu değil'07:30 - Cinnet getiren baba kendini, eşini ve kızını benzin dökerek yaktı07:05 - Avrupa mülteci göçü nedeniyle panikte06:40 - Milletçe başardığımız büyük zafer06:30 - Hava sıcaklığı bazı bölgelerde azalmaya başladı - Haritalı06:10 - 100 km'lik ilk cephe hattı tamam05:50 - AB'den Türkiye kararları04:30 - Elindeki silahla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafiği durdurdu
04:28 - Oktay: Liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı01:42 - Nükleer Düzenleme Uzmanlığı Yönetmeliği01:41 - Mevzuat Çalışma Komisyonları Hakkında Yönetmelik01:35 - Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik01:26 - Adalet Bakanı Gül: Diplomatik başarıyı hazmedemiyorlar01:22 - 18 Ekim 2019 tarihli atama kararları yayımlandı01:13 - Cumhurbaşkanlığı Kararnemesiyle yeni bir 'üst kurul' kuruldu00:04 - Göreve başlamadan önce doğum yapan sözleşmeli öğretmene ücretsiz izin verilir mi?
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam