Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://www.memurlar.net/haber/854403/arda-turan-a-3-ayri-suctan-2-yil-8-ay-hapis-cezasi-verildi.html
Yazdırılma Tarihi : 15 Eylül 2019 Pazar 09:33

Arda Turan'a 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi

Yaşadıkları kavga sonrası futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin hakkında açılan davada, sanık Turan'ı 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, verilen hükmün açıklanmasını geri bıraktı

Haber Tarihi : 11 Eylül 2019 11:11
Arda Turan'a 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi

Futbolcu Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin ile kavga etmesiyle ilgili 3 ayrı suçtan toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı, mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık-müşteki Berkay Şahin ve avukatı katıldı. Sanık-müşteki Arda Turan'ın gelmediği duruşmada avukatı hazır bulundu.

Son sözleri sorulmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Berkay Şahin hakkında ''hakaret'' suçundan ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

Mahkeme, sanık Arda Turan'ın ise ''cinsel taciz'' suçundan beraatine, ''ruhsatsız silah taşımak''tan 10 ay, ''korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek''ten 10 ay ve ''kasten yaralama'' suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık Turan'ın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı.

ARDA NE ZAMAN HAPİS CEZASINI ÇEKECEK

Mahkeme tarafından 3 ayrı suçtan toplam verilen 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası, ayrı ayrı hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. hükmün açıklamasının geri bırakıldığı için, 5 yıl içerisinde yeniden bir suç işlerse hüküm açıklanacak ve Arda 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezasını infazına başlanacak