Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://www.memurlar.net/haber/881609/
Yazdırılma Tarihi : 07 Nisan 2020 Salı 13:41

Döner Fedarosyonu Derneği başkanı yalan söylemiş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tavuk dönerin çamaşır suyuyla yıkandığı iddialarıyla ilgili; bunu söyleyen dernek başkanıyla konuştuğunu ve haberin yalan olduğunu söyledi. Bakan Pakdemirli, dernek başkanını aradığını, çamaşır suyuyla yıkayıp satan firmayı sorduğunu, dernek başkanının bir firma adı söyleyemediğini belirtti.

Haber Tarihi : 24 Ocak 2020 11:19
Döner Fedarosyonu Derneği başkanı yalan söylemiş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den çamaşır sulu döner açıklaması

Geçtiğimiz gün Uluslararası Döner Federasyonunu (UDOFED) Genel Başkanı Mehmet Mercan tavuk dönerdeki bakterinin çamaşır suyuyla temizlendiğini söyledi. Bu açıklama oldukça ses getirdi ve tepkilere neden oldu.

BAKAN, PEKİ NEDEN BU HABERİ YAPTIN DİYE SORUNCA, DÖNERCİ BAŞKANININ VERDİĞİ CEVAP

Tarım ve Orman Bakanı Bakan Pakdemirli, bu sabah katıldığı Anadolu Ajansı Editör Masası programında dönere çamaşır suyu katıldığı iddialarıyla ilgili şunları söyledi; "Haberdeki derneğin başkanını aradım. Ona 'Nerede çamaşır suyu kullanıldığını söyleyin, biz gidip denetleyeceğiz' dedim. Bir tane dahi gösteremedi. 'Peki neden bu haberi yaptırdın' dediğimizde de 'Biz burada döner üretiyoruz, insanlar kendileri hazırlamasın diye' yanıtını verdi. Ismarlama bir haber. Böyle bilgi kirliliklerine karşı da savaşıyoruz. Bunun için de bir yasa çıkarılacak. Önüne gelen 'Bunu yiyin, şunu yemeyin' diyemeyecek."

Uluslararası Döner Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Mercan "Son tüketim tarihi geçen ürünleri merdiven altı işletmelere daha ucuz fiyattan veriyorlar. Ben 12 liraya alıyorsam onlar 6-7 liraya alıyor. Çok bakteri üremişse çamaşır suyuyla bunları yıkayıp döner yapıyorlar" demişti.

Bakteri üreten ürünleri çamaşır suyuyla yıkayıp döner yapıyorlar

{Video=58934}