1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Köprüköy Belediye Başkanının büyük sınavı!

Köprüköy Belediye Başkanlığının gerçekleştireceği memur alımında Belediye Başkanı Osman Belli büyük bir sınavdan geçecek.
12 Haziran 2021 21:27
+Aa- Yazdır
Köprüköy Belediye Başkanının büyük sınavı!

Erzurum'a bağlı Köprüköy Belediye Başkanlığının gerçekleştireceği memur alımında Belediye Başkanı Osman Belli büyük bir sınavdan geçecek.

Köprüköy Belediye Başkanlığı tarafından 8 Nisan 2021 tarihinde 7'si Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni olmak üzere toplam 9 memur almak üzere ilana çıkmıştır.

Söz konusu ilana yapılan başvurular sonucunda, sınava girecek adayların listesi Belediye Başkanlığının web sayfasında duyurulmuş, sözlü sınavın 14 Haziran 2021 günü yapılacağı belirtilmiştir.

Ortaöğretim düzeyinde alınacak 6 kadroluk Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımı için sınava çağrılan adayları incelediğimizde; soyadı "BELLİ" olan dört isim göze çarpmaktadır. 16 bin nüfuslu bir ilçe için soyadı benzerliği doğal olmakla birlikte işin diğer sorunlu tarafına bakacak olursak görevdeki belediye başkanının da soy ismi "BELLİ"dir.

Bu durum sınava girecek adaylarda ister istemez şüphe uyandırmıştır. İşin esprisi yapılarak sözlü sınav öncesi memur olacak isimler "BELLİ" denilmektedir.

14 Haziran 2021 günü yapılacak sınavda, Belediye Başkanının akrabaları gerçekten sözlü sınava girecekse, esas sınavı adaylar değil Başkan Osman BELLİ'nin vereceğini söylemek gerekir.

Bilindiği üzere, "Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ve Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik"in "Çıkar Çatışmasından Kaçınma" başlıklı 13 üncü maddesinde; "Çıkar çatışması; kamu görevlilerinin görevlerini tarafsız ve objektif şekilde icra etmelerini etkileyen ya da etkiliyormuş gibi gözüken ve kendilerine, yakınlarına, arkadaşlarına ya da ilişkide bulunduğu kişi ya da kuruluşlara sağlanan her türlü menfaati ve onlarla ilgili mali ya da diğer yükümlülükleri ve benzeri şahsi çıkarlara sahip olmaları halini ifade eder. Kamu görevlileri, çıkar çatışmasında şahsi sorumluluğa sahiptir ve çıkar çatışmasının doğabileceği durumu genellikle şahsen bilen kişiler oldukları için, herhangi bir potansiyel ya da gerçek çıkar çatışması konusunda dikkatli davranır, çıkar çatışmasından kaçınmak için gerekli adımları atar, çıkar çatışmasının farkına varır varmaz durumu üstlerine bildirir ve çıkar çatışması kapsamına giren menfaatlerden kendilerini uzak tutarlar." düzenlemesi yer almaktadır.

Buna göre, Belediye Başkanının şayet sözlü sınava akrabaları giriyorsa çıkar çatışması sonucu doğacağından, sözlü sınavı kayıt altına aldırarak objektif ve denetlenebilir bir yöntemle hakkın ve adaletin sağlanmasını azami düzeyde güvence altına almalıdır.

Şimdiden öncelikle Belediye Başkanına ve tüm adaylara başarı ve kolaylık dileriz!

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
31 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:25 - Gana Camii yalanına tepki07:23 - 4 ilde FETÖ operasyonunda 15 gözaltı kararı07:20 - 'Atık' değil ham madde07:10 - Anayasa Bilim Kurulu: AYM ve HSK seçimlerinde TBMM'ye ağırlık verilsin07:05 - Delta yoğun bakımı uzattı06:50 - Ülke genelinde yangın dayanışması
06:40 - Ajanslardan Türkiye karşıtı operasyon: Bu neyin provası06:30 - Yurdun büyük bir bölümünde sıcaklık artışı gerçekleşecek - Haritalı06:15 - Afgan göçmenler yakalanmamak için 2-4'lü gruplara bölündü03:34 - Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi02:08 - Yangın kabusu 7. gününde: İyi ve kötü haberler geliyor...00:39 - Manavgat'ta bir mahalle daha boşaltıldı
00:05 - Maliye'de müdürlerin 68/B torba kadro ataması tasarruf takıldı00:04 - Dünyanın en iyi 10 bin bilim insanı listesinde 44 bilim adamımız var00:01 - 3 Ağustos 2021'den önemli gündem başlıkları23:43 - AB Delegasyonu, Demet Akalın'a Twitter'dan yanıt verdi!23:31 - Oyak Renault Megan'ı Karsan'la birlikte üretecek
23:30 - Temmuzda en çok bu ürünlerin fiyatı arttı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam