skipper99 03 Nisan 2009 17:02

Tebliği yazanların havacılığa bu kadar meraklı olması gözlerimi yaşarttı. 2.5.1. maddesine göre uçağın karakutusunu alıp incelemek istiyorlar.

0 0 Şikayet Et
ahmet akca 20 Ocak 2009 23:15

maliyeci selim bey kardeşim

hataları kabul etmemenizi anlıyorum...amaaaa hatanızıda söylememem hemen geri iade ederim ne demek....ülkemizin içinde boğuştuğu bürokrasi yetmezmiş gibi birde hala bugün git yarın gel diyen memurlarla karşılaşmak bir memur olarak gerçekten beni üzdü...memur ne demektir:memur demek burası benim malım ne istersem yaparım demek değil tam tersine görevli, hizmetli yani halkın hizmetinde olan kişi demek...bu adam bana muhtaç, imza atmam, mühür basmam, hatasını söylemem demek bence bu milleti umursamamak kendini dev aynasında görmektir. aslında daha vahimdir durum vatanla ilgilidir o yüzden şakaya gelmez nöbet kadar kutsaldır... bu yorumumu fazlaca duygusal bulduysanız şöyle bir Türkiye hayal edin...işlerin tıkır tıkr yürüdüğü, memurların birbirinin kuyusunu kazmadığı, maaşları yüzünden birbirine düşman olmadığı,işleri çıkmaza değil çözmeye çalıştığı, hatta milleti için günde fazladan 4 saat çalışan japonlar gibi bir ülke canlandırın bunun olması için çocuklarımıza daha iyi bir gelecek verebilmek için mutlaka devletimiz ve milletimiz için en iyi olanı yapmalıyız ve işini yapan insanlara yardım etmeliyiz...sana kurumundaki bilgileri getiren adamlar keyfinden mi getiriyor kendi işi için mi getiriyor hayır kesinlikle hayır bununla mükellef ve sende onun işini yapmakla ve yapmasına yardımcı olmakla mükellefsin....bilmem anlatabildim mi?

0 0 Şikayet Et
terso 20 Ocak 2009 21:57

Evet yukarıdaki haberi sonuna kadar okuyup anlayan.Hatta bu işten anlayıp uygulayacaklar anlayabilecekler mi merak ediyorum.

Ancak benim bugün karşılaştığım bir yazı Türkiyede parana yoksa öl sisteminin gerçek olduğunun bir ispatı.

İzmir valiliğinden onaylı bir yardım toplama kampanyasına ait ( gerekirse tarih ve sayısınıda verebilirim.) İl milli eğitim müdürlüğünün talebi ve izmir valiliğinin onayı ile tüm okullara duyurulan bir yazı..

Kısaca deniliyorki Milli Eğitim müdürüğünde çalışırken emekli olmuş bir memur arkadaşın kızının kanser hastası olduğu belirtiliyor. Ve tedavi masrafları karşılanamadığı gerekçesi ile yardım isteniyor. Şimdi bizden devletimiz çeşitli adlar altında kesintiler yapıyor. Bizde kendi sağlığımızı güvence altında zannediyoruz.Ama devletin koskoca valilik makamının resmi yazısı ile devletine yıllarca hizmet etmiş memurun ailesinin sağlık haracamalarını bizim sosyal devletimiz karşılamıyormuş!!!!

Ey sendikalar neredesiniz!! hazır aidatları alınca pek miskinleştiniz. Hadi bir eylem yapında bu olayı ön plana alın tüm ülkeye anlatında yanlışlıklar düzelebilsin.Yoksa sizlerde mi düzenin adamı oldunuz.

0 0 Şikayet Et
=Aa yG e N 20 Ocak 2009 20:19

ha böyle kanunnun hükümetin hep saçmalıklarla dolu

0 0 Şikayet Et
tahir01 20 Ocak 2009 13:25

canıımm seliiim cim..senin neren acıdıda böyle sinirlendin..demek ki önceleri işini çok savsaklamışsın şimdi tek hatayı affetmem diyorsun..çok para çok hata..senin maliye bakanın size o kadar verdiki bir kere vermedi diye kıyameti koparıyorsun..de deyim gülüm..sen anlarsın..

0 0 Şikayet Et
seliiim 20 Ocak 2009 11:40

yani maliye muhasebe tebliği öğrensin ve uygulasınnn demek oluyorr.ek ödemeleri sen herkese ver maliyecinin maaaş kuşa dönsün maliye bakanı emretsin yeterr kiiiii.canım benimm..herkes işine baksın.kurum mutemetleriii dikkat tek hatanızı bulsam hatanızı söylemez evraklar geri iaddeee edilir itinayla...

0 0 Şikayet Et
lab63 20 Ocak 2009 08:16

yani sözün kısası :?

0 0 Şikayet Et