sinan47 07 Temmuz 2010 17:28

yabancı insanlar gelince müzük çalınca turizm oluyor.çünkü para kazandırıyor.neyse seninle tartışmayayım şimdi.

0 0 Şikayet Et
egtr23 06 Temmuz 2010 18:57

Sinan 47, senin bahsettiğin Ahmet KAYA'da kürtçülük ve müzik arasında kaldı. Bu ülke ona çok şeyler kazandırdı. Ama o ırkçılığı insanların önüne koydu. kürtçe bilmeyen insanların yanında Kürtçe değil lazca, çerkezce, arnavutça vs konuşursan da kızarlar. Herkes ne konuşulduğunu anlamak ister. Bu ırkçılık değildir. Sinan 47, öğretmen neden öldürülür? Öğretmenin silahı nedir? Öğretmen ne iş yapar? Biz bir gecede 4 öğretmen şehit edildiğini biliyoruz. Bil bakalım bir gecede 4 öğretmen nerede şehit edildi? Kundaktaki bebeklere kurşun sıktılar. Bil bakalım bu bebekler hangi etnik kökendeydi.Otobüsü yakıp gencecik kızı yakanlar kimdi? vs.vs. İnsanlar şehit ediliyor ve sen kimse öfke duymasın diyorsun. Böyle saçmalık olur mu?

0 0 Şikayet Et
sinan47 06 Temmuz 2010 13:29

egrt23 e sesleniyorum.öncelikle şehit düşen askerlere allahtan rahmet diliyorum.senin yazdıkların ceabı hayır ise.ahmet kaya neden sınır dışı edildi.her yerde müzüik çalıyor eğer cesaretin war ise e ayırım yok diyorsan birgün batıdaki herhangi bir şehire git e dükkanında weya bir cafede kürtçe mizik çal.eya resmi bir dairede kürtçe konuş.size soruyorum dünyanın hangi ülkesinde bir insan dilini öğrenmek için para ödüyor

0 0 Şikayet Et
egtr23 06 Temmuz 2010 10:31

Bir Elazığlı olarak güvenlik güçlerimize kurşun sıkan, kalleşliklerini sorun diye yutturmaya çalışan bu hainleri lanetliyorum, kınıyorum.Geçmişte bebek katledenler, sivilleri öldürenler, asker, polis ve öğretmen şehit edenler şimdi yine kalleşliklerine devam ediyorlar. Şu anda moda olan "Kürt sorunu" kelimeleri. Böyle bir sorun yok. Sorun zorla insanlara kabul ettirilmeye çalışılan Kürt ırkçılığı, faşizmi.Bunu kabul ettirmek için sorun gibi gösterip, siyasallaştırılıyor ve terörle de besliyorlar. Bu durum sağduyulu, vatanını seven Kürt vatandaşlarımıza da zarar veriyor. Öfke ve kin duyguları bir şekilde besleniyor.Bu gün kürt sorunu diye ortada ırkçılık yapanlara sormak lazım? Kürt vatandaşlarımızın devletin üst kadamelerine gelme yolları mı kesilmiş? Doktor, mühendis, öğretmen ya da avukat olmaları mı engelleniyor? Hayır. Sokakta kürtçe konuşmak, şarkı söylemek mi yasak. Hayır. Seyehat engeli mi var? Hayır. Asimilasyon mu yapılmış? Hayır. İş mi kuramıyorlar. Hayır.Sorun ne? Sorun Kürt faşizmi. Elbette Anadolunun bir çok kentinde olan gelişmemişlik, alt yapı eksikliği, eğitim eksikliğii işsizlik Doğu ve Güneydoğu için de geçerli. Keza bu tip problemler Karadenizdeki bir çok şehrimizde ya da İçanadoludaki bir çok ilimizde de var. Bu problemlerin çözülmesi gerekir. Fakat bu terörü ideal haline getirmiş olanlar ve siyasi boyutunda olanlara istediğiniz kadar hak verin. Hiç bir şey değişmez. Çünkü adamların beyninde ırkçılık ve bölücülük var.

Bir Elazığ'lı olarak devletmize, askerimize kasteden bu insanlara gereken cevabın en sert şekilde verilmesini dilemekteyim. Silahını devlete doğrultmuş, Ayyıldızlı bayrağı tanımayan, beyni yıkanmış insanlarla hiç bir hak konuşulamaz. İnsanların Kürt ırkçılığı yapanlara kanmamaları için yüksek bir eğitim verilmesi gerekir.

0 0 Şikayet Et