hainantuan1 14 Ağustos 2012 05:18

Merhaba,

Bir öğretmen istememesine rağmen müdür yardımcısı olarak görevlendirme yapılabilir mi?

Okulda daha deneyimli öğretmenler var? ancak sanırım kise müdür yardımcısı olmak istemiyor. Bu durumla ilgili düşünceleriniz neler?

0 0 Şikayet Et
omfkilic 15 Ağustos 2011 11:42

Görevlendirmeler olmasa da herkes asil olsa iyi olur. Ama bir gerçek de var ki şimdi 2 yıl öncesine göre devede kulak bile kalmadı. Kurumların yüzde doksanı asil idarecilerle yönetiliyor.

1 1 Şikayet Et
yettim 15 Ağustos 2011 09:21

geçici görevlendirmeler eğitime yara veriyor. özellikle de bakanlığa görevlendirilen öğretmenler. yol parası, öğle yemeği, çalışma saati, mesai ücreti gibi imkanlarından yararlanmak için bir torpilini bulan okuldaki öğretmenlerin bakan, müsteşar, ya da genel müdür onayıyla kendilerine bakanlık teşkilatında (talim terbiye, vb.)görevlendirme çıkarmaları okuldaki derslerin çoğunun boş geçmesine veya bulunursa ücretli öğretmenle doldurulmasına neden olmaktalar. bence görevlendirmeler yapılırken o okulda o öğretmene ihtiyaç var mı diye bir araştırılmalı. bakanlığın personele çok ihtiyacı varsa dışardan kadrolu olarak almalı.

0 0 Şikayet Et
osmanlınınoğlu 15 Ağustos 2011 09:15

Burası Türkiye ve MEB istediğini yapıyor kim ne derse desin hangi mahkeme iptal ederse etsin kimseyi tanıyan ve dinleyen yok İl MEB ler ve Valilikler istediklerini yapıyor ilçelerdeki lerin canı çıkmış kimsenin umurunda değil ataması ilçeye yapılmış bi bakıyorsun ilçelere gelen hiç yok ne oldu ilde görevlendirildi hem görevlendirmenin hiç süresi yok ebedi görevlendirme ilçelerdeki kadroyuda dolu gösteriyorlar fakat ilçelerde kimse çalışmıyor hele meb in şef kadroları tamamını ile toplamış valilik olurları ile ilçeler başının çaresine baksın deniliyo böyle bi adaletsizlik orda çalışanlara yapılırmı bilinmez ama burası Türkiye ve MEB herşey oluyo Allah sonumuzu hayır eylesin.

0 0 Şikayet Et