ufukogretmen 22 Ağustos 2005 13:04
teşekkürler her kese biz memurlar burd 3 5 kuruş luk rahat için ağlayıp duralım üyesi olduğumuz sendiklar hak arama yerine tamamen politika yapsın valla helal olsun gerçekten çok iyi hak arıyorsunuz tabi bizler seyyanen zm veya daha fazla zambeklerken inşallah bu sene zam ypmama kararı almazsınız dördünüz beraber
0 0 Şikayet Et
memuruz haklıyız. 22 Ağustos 2005 11:48
bu görüşmelerden anlaşıldığı kadarıyla, maalesef sendika başkanları memurun hakkını aramakla uğraşacağına bazı kaprislerini ön planda tutarak başka türlü istekler içerisinde bulunuyor ve tabiiki memurlar için yapılan bu görüşmeyi de dolaylı olarak baltalamış oluyor. devlete yani hükümete atıp tutacağınıza önce siz kendi isteklerinizi memur isteklerinin ardına atın önüne alırsanız bu iş olmaz.zaten sendikaların gerekliliği halen tartışma konusu ya neyse?
0 0 Şikayet Et
cemil1976 17 Ağustos 2005 09:15
Merak Ettim Sözü Geçen O yönetmelikte Toplu Görşmeler Yapılır Ancak Hükümet Yine Bildiğini Okur Diye Bir Madde Varmı. Uzlaştırma Kurulu Karaları Neden alırki Hükümetin Uygulamayacağı Kararlar Alınsın diye Bir Grup insana Neden Uzlaştırma Kurulu Diye Ücret ve yetki veriliyor. İnsanların kararı dinlenmeyecekse ben olsam birdaha o kurula ne giderim nede önünden geçerim.
0 0 Şikayet Et
intibak 16 Ağustos 2005 15:31
Sözkonusu hükümet yine kendisini en güzel bir şekilde temsil etmiştir.Uygulamış oldukları beceriksiz,dikta,bi haber politikalar, devleti,hukuğu bilen gerçek devlet adamlarına işlememektedir.Memleket meselelerini böylesine ciddiyetsiz bir şekilde oyalamak tarihte görülmemiştir her halde.Söz konusu hükümet temsilcilerini buradan uyarmak istiyorum:Muhattap aldığınız kişiler en az sizler kadar temsil yetkisi kazanmış devletin kanunları çerçevesinde teşkilatlanmış sendikalardır.Eğer ki siz söz konusu hükümet temsilcileri Yürürlükteki kanun ve yönetmelikleri bilme ve yorumlama yatisine haiz değil iseniz bırakınız vatandaş bilen kişilerle yoluna devam etsin.Bırakınız vatandaş karnını doyursun.
0 0 Şikayet Et
useful 16 Ağustos 2005 13:58
kanun ve yönetmelikler tam uygulanmalı ki suistimal ve taraf olmak gibi ilkel kavramlar birileri tarafından kullanılmamalı.
0 0 Şikayet Et
thk1 16 Ağustos 2005 12:46
kardeşim hak verilmez alınır. herşey para değildir.Adamlar daha kanununla yönetmelik arasındaki üstünlüğü bilmiyor.Kanuna aykırı yönetmelik olamaz.kamu-sen başkanı toplantı için başladığı andan itibaren haklı mücadelesine başlamış,hakları birer birer almak için toplantıdaki eşitliği sağlamaya çalışıyor.sizde koltuk,makam,para,v.s edebiyatı yapıyorsunuz.Sizin gibi sadece para almak isteyen memurlar zavallılıktan kurtulamaz.İşçi oturaklılığını kazanamaz,hiç bir zamqanda bir şey kazanamazsınız.Sizi Kamu-sen başkanıda(diğer başkanlar zaten Figüran) kurtaramaz,çünkü onu ve mücadelesini(memurlar için)anlayacak kapasite eksikliği var.(51 maddelik anlaşmadan sadece 12 sini uygulamış bir hükümet karşısında daha güçlü olunmak durumundadır.)Helal sana bircan akyıldız.
0 0 Şikayet Et
Ümitli 16 Ağustos 2005 11:38
Kardeş kimse kusura bakmasın.Bunların amacı memura zam almak veya eşit ücret sağlamak değil.Eğer memur temsilcisi iseniz memura insanca yaşayabileceği bir ücret sağlayın hangi koltukta oturmak önemli değildir.Şimdi memuru satmışsın,fakat baş koltukta oturmuşsun ne fayda eder?Memurun hakkını almışsın arka koltukta oturmuşsun, helal olsun.Kısacası memur 'GREV HAKKI' istiyor.Kendi hakkını aramasını bilir.
0 0 Şikayet Et
zeugma06 16 Ağustos 2005 11:34
Bu kadar olmaz, hem toplantıya geç gel, hemde koltuk peşine düş, sanki oturduğğunuz koltukların hakkını veriyorsunuzda. Anlayacağınız Hem suçlu hem güçlü derler ya tam o hesap. Hemen bugün Sendikadan istifa ediyorum. Hayırlı olsun görüşmeler Bence böyle yaparak kaybediyorsunuz. Arkadaşlar bence bunların derdi sendikacılık yapmak, memurun hakkını savunmak değil siyaset yapmak.Bence sendikalrın görevi siyaset yapmak olmamalı. Bilmiyorum Yanlış mı Düşünüyorum. Saygılar..
0 0 Şikayet Et
anamurlu 16 Ağustos 2005 10:40
sayın akyıldız'ın kanundan kaynaklanan hakkını aramasını destekliyorum ancaktoplantıya geç gelmesini ve bahse konu yönetmeliğin önceden iptalini istememesinide kınıyorum
0 0 Şikayet Et
aydemiribrahim 16 Ağustos 2005 09:41
Allah aşkına biz memurlar, ne bekliyoruz, adil ücret değilmi? beyfendi toplantının önemini anlamdığı geç geldiği gibi, koltukların büyük ve küçüklüğünden bahsediyor, bütün koltuklar sizlerin olsun memur çocuğunun okul masrafını karşılamak daha iyi eğitim için, yaşantısını en asgari aşamada idame ettirmek için toplu sözleşmenin sonucunu beklerken.Yapmayın be kardeşim tuzunuz kuru bence aynı ücretlerle geçinmeye kalkışın 3 ay sonra oturun o küçük büyük koltuklarınıza ve konuya cevap arayın.Bal yiyerek balın zararını anlatamazsınız, inanmazlar. İnşaallah hayırlı olur.Saygılar
0 0 Şikayet Et
123