meb memur bey 17 Temmuz 2014 11:51
Arkadaşlar bir kurumda memur olduktan sonra tekrar sınava girme durumuna neden kızılıyor anlamıyorum. Tamam kişi bit taşrada memur olmuştur fakat DHMİ'ye girmek istiyordur, veya mesleği ile ilgili teknik bir alan istiyordur. Yahut öğrenim durumu değişmiştir onunla ilgili bir alanda çalışmak istiyordur. Sonuçta kurumlar görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavlarını yapmadığı veya çok az yaptığı için tekrar KPSS sınavına girmekten başka çare kalmayabiliyor. Sanmayın ki sürekli KPSS ile değişik yerler dolaşılabiliyor. Sonuçta kendi sınıfında muvafakat kolay kolay alamaz, ancak daha üst bir sınıf için muvafakat alır bu da herkesin hakkı olmalı. Ayrıca bir yere gidince diğer kadro boşalıyor ve bir sonraki tercihlerde o boş kadrolara göre yeniden başvurular alınıyor. Kaybolan bir hak yok...
0 1 Şikayet Et
enslaved 16 Temmuz 2014 02:45
benim anlamadığım bir kişi yerleştikten sonra o puanla neden daha tercih yapabiliyor. hadi diyelim 1 tercih hakkı daha olsun ama adamlar meslek edinmiş aldığı puanla atanmış bütün sınavlara başvuruyor bir çoğuna girmiyor bile bir çok kişinin hakkını gasp ediyor. haziran ayında kpss 95 puanla sınav başvurusu yapan insalar var. bana bu adamın 2 senedir atanmamış olduğunu kimse söylemesin. haksızlık bi yerde değil ki bu memlekette bir gıdım statü atlayanın ilk yaptığı şey bi altındaki kişinin sırtına yük olmak. nasıl bir ülke gitti ömrümüz ya.
0 0 Şikayet Et
arda9819 15 Temmuz 2014 22:18
bence yerinde uygulama.belkide bir kurumda çalışırken ,diğer kurumuda tercih edip ,iki kurumuda sıkıntıya soktuğundan,bunun için yapılmış olabilir.atamalara şöyle bir madde ekleyerek.herhangi bir kurumda çalışmaması gerektiği gibi bir madde koyarlarsa hem atanamayan kişiler için hemde kurumlar için daha faydalı olabilir.örneğin gümrüğü kazanıpta.kasım ve haziran atamalarında bir çok kişi tercih etmekte ve doğal olarak hem kurumu hemde atamayan kişileri engellemektedir.bununn için bence osym nin yapması gerekenşey bu olabilir.böyle olursa yerinde bir karar olabilir.osym yede dilekçe yazacam zaten bimerede atacam .en azından birilerinin keyfine bunca ünv. mezunları açıkta kalmaz.
1 0 Şikayet Et
Pegai Panderma 15 Temmuz 2014 14:31
dershane veya özel okulda aday öğretmenliği kaldırılmış, asıl mesleği öğretmenlik olup koşullar gereği memuriyet kazanmak zorunda bırakılmış kişilerden; isteyenlerin zorunlu hizmetten muaf tutularak(yaşları en azından 30 ve üzeri olanlar için aile düzeni adına) emekliliğe esas hizmet süreleriyle önümüzdeki ağustos2014 atamalarında tercihte bulunmaları sağlanarak devletin zaten kendinden maaş alan memuröğretmenler ile mesleki barış-açılımı yapması acilen lazım.
2 0 Şikayet Et
cns 23 15 Temmuz 2014 13:49
Kamuda memur olarak çalışıpta öğretmen olan arkadaşlar hizmet süresiyle geçişi öğretmenliğe geçişi beklerken bir gecede bu hakkımız alıp bu seçeneği işaretleterek mi istatistik yapacaklar.biz bu geçişi bilerek memeur olduk gasp edilen hakkımızı geri verin bize
1 0 Şikayet Et