Fahri Tutar 07 Haziran 2018 08:24
"Ahir zamanda devlet başkanlarının yanlarında, devletin disiplin işlerini yürütmekle görevli öyle memurlar geleceklerdir ki: Allah'ın gazabı ile kalkar yine gazabı ile yatarlar. Böyle kimselerle dost olmaktan kaçınınız." - Camiu's-sağir. c.1,hds:463
0 7 Şikayet Et
memur066 08 Haziran 2017 04:39
Sanırım birileri, sayın rektörü zor durumda bırakmak için iftiralarla birilerini fetöcü diye attırmışlar, şimdi de bunun üzerinden rektörü karalamaya çalışıyorlar. Kimlerin atıldığını tek tek bilmelerinden üniversite içinden birileri olduğu anlaşılıyor.
İstediğiniz kadar - ye tuşlayın mevzuattan anlamayan işin iç yüzünü bilmeyenler herkes yazıyor mantıklı sağlam eleştiri yapan varsa tartışalım hodri meydan yine söylüyorum ortada bilim adamıyım diye gezen çok Ahmet hoca gibi insanlar zor yetişiyor kıymet bilelim medyadan duyup yarım yamalık bilgilerle insanları karalamayalım zaten üniversitedeki fetocuları temizlediği için onların hedefi olmuş.burda bu olumsuz yorum yazanların Emin'im bir kısmı onlardır. Dediğim gibi hocamızı yedirmeyiz hem üniversitesini hemde Alanya'yı dahada geliştirecektir. Bırakın bu medya holiganlığını sayısız yayınları ve çalışmalarını milletinin hizmetine sunan Ahmet Pınarbaşı gibi hocalarımızı desteklememiz lazım.
CANDENİZ060606, 2 yıl önce
9 8 Şikayet Et
CANDENİZ060606 08 Haziran 2017 01:24
İstediğiniz kadar - ye tuşlayın mevzuattan anlamayan işin iç yüzünü bilmeyenler herkes yazıyor mantıklı sağlam eleştiri yapan varsa tartışalım hodri meydan yine söylüyorum ortada bilim adamıyım diye gezen çok Ahmet hoca gibi insanlar zor yetişiyor kıymet bilelim medyadan duyup yarım yamalık bilgilerle insanları karalamayalım zaten üniversitedeki fetocuları temizlediği için onların hedefi olmuş.burda bu olumsuz yorum yazanların Emin'im bir kısmı onlardır. Dediğim gibi hocamızı yedirmeyiz hem üniversitesini hemde Alanya'yı dahada geliştirecektir. Bırakın bu medya holiganlığını sayısız yayınları ve çalışmalarını milletinin hizmetine sunan Ahmet Pınarbaşı gibi hocalarımızı desteklememiz lazım.
15 4 Şikayet Et
CANDENİZ060606 07 Haziran 2017 19:54
10 yıl hizmeti olan lisans mezunu bir memur sınav şartı olmayan sekreterlik kadrolarına atanabilirler. Kaldıki rektör beyin eşi memuriyete üniversitede başlamış biri tecrübesi var hiç abartı bir durum yok burda bence siyasi düşünce farklılığından dolayı birileri saldırıyor. Ama Ahmet hoca düzgün adam gibi adam Alanya kıymetini bilsin. Hocamızı yedirmeyiz
23 5 Şikayet Et
CANDENİZ060606 07 Haziran 2017 19:45
Akdeniz üniversitesi eski rektörünün atağı insanlar için ahmet beyi hangi akla hizmet suçlarsınız araştırın önce bu ülkede fetoculara hiç bulamamış insanlardan biridir.
15 6 Şikayet Et
karakalem07 07 Haziran 2017 17:13
Bahsettiğin kişiler Alanya üniversite olmadan önce birileri tarafından buraya yerleştirilen kişilerdir. Ahmet hoca hepsini temizledi. Boşa yalan dolan işlerine bulaşmayın. İnsanlara yalan söylemeyin. Alaaddin keykubat en çok fetöyü ihraç eden üniversitedir.
rektör prof.dr. ahmet pınarbaşı'nın yapmış olduğu hatalar sadece bu değil ki. 15 temmuz öncesi çalıştığı genel sekreter, genel sekreter yardımcısı, sosyal bilimler enstitüsü müdürü, myo müdürleri kimlerdi. bu kişiler şimdi ner de?. feto dan nerdeyse tamamı atıldı. sayın cumhurbaşkanım sayın yök başkanım bunlar tesadüf mü acaba. lütfen araştırın. üniversiteyi alanya ya kazandıran sayın bakanımız mevlüt çavuşoğlu nu da göreve davet ediyoruz.
lider2023, 2 yıl önce
11 5 Şikayet Et
binyılınlideri 07 Haziran 2017 14:31
deveye boynun niye eğri diye sormuşlar.üniversiteyi alanyaya armağan eden ve bütün desteğini sürdürdüğü halde hak ettiği karşılığı alamayan sayın dış işleri bakanımızdır herkesin bildiği gibi.şu üniversitedeki kişiye özel atamalar,haksızlıklar,hak yemeler,yapılan işler detaylı bir araştırılsın.yerin üstü varsa birde sonsuz gerçek hayat var.ınsanda utanma duygusu varsa verir istifasını.bir rektör özel hayatını ve görüşünü işine karıştıramaz.
3 8 Şikayet Et
Tophane 07 Haziran 2017 13:33
"Muhendislik binasini bir hayirsever yaptirmis, karakalem hanim. Internet cagindayiz, yalana gerek yok, rektoru yanlislarla degil dogrularlar savunmalisiniz."
3 6 Şikayet Et
JADE 07 Haziran 2017 12:54
Bu atamaların benzerleri ne yazık ki yıllardır Üniversitelerde yapılıyor. Üniversitelerdeki yöneticiler idari özerkliği keyfiyet olarak algılıyorlar demek ki. Yapılan o kadar çok haksız atamalar var ki. Hiç bir denetim de yapılmıyor. BİMER veya CİMER'yapılan başvurulardan da sonuç alınamıyor. Keşke ciddi anlamda denetlenmiş olsa idi. Denetim sürecinde de sadece idarecilerin değil sorunu bildirenin de dinlenilmesi gerekiyor ama denetmenlerin tarafsız ve şeffaf olmaları kaydıyla. 13.04.2005 tarihli Resmi Gazete'de Başbakanlık tarafından yayımlanan Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'in; Madde 14 Kamu görevlileri; görev, unvan ve yetkilerini kullanarak kendileri, yakınları veya üçüncü kişiler lehine menfaat sağlayamaz ve aracılıkta bulunamazlar, akraba, eş, dost ve hemşehri kayırmacılığı, siyasal kayırmacılık veya herhangi bir nedenle ayrımcılık veya kayırmacılık yapamazlar.
2 11 Şikayet Et
karakalem07 07 Haziran 2017 12:31
Yani işte bende yapılan yorumların genelde ön yargı ve internet araştırmaların ötesine gitmediğine kızıyorum. Önce fotoğrafın bütününe bakılmalı. Aaa böyle köşe yazılmış o zaman kötü iması hemen yapılmamalı. Üniversite daha çok yeni tabi ki bir takım eksiklikleri olacak. Tıp Fakültesi Ahmet Hoca gelmeden önce vardı. Evet öğrenciler akdenizde eğitim görüyorlardı. Zaten tıp fakültesi akdenize bağlı alanya tıp fakültesi olarak kurulmuştu. Bu sene yeni dönem öğrenciler Alanya'da eğitim görmeye başlayacak. Turizm MYO binasına ALTSO Sporsor oldu ki bu devirde devletin ulaşmadığı yerde hayırsever birini bulmak öyle kolayda iş değil. İste bakalım bir arkdaşından 20 bin borç vercek mi? Ayrıca internette araştırma yaptıysan bu sene en az bütçeyi ALKÜ'ye verildiğini de okumusundur. Bu sene verilen bütçe ile de bizimde basından okyup takp ettiğimiz kadar Ahmet hoca 5 yeni binanın inşatına başlayacak.
Yapmış olduğunuz yorum üzerine internetten kısa bir araştırma yaptım. Sanırım tıp fakültesi sayın rektör gelmeden önce varmış. Forumlardan okuduğum kadarıyla henüz binası olmadığı için Öğrenciler akdeniz universitesinde eğitim görüyormuş. Turizm fakültesi binası görünmüyor. Turizm myi binası görünüyor. Onunda sponsoru Alanya Sanayi ve ticaret odasi olarak görülüyor. Bir üniversitenin bütçesini düşününce birkaç bina yapmanın zor olmasa gerek diye degerlendiriyorum. Eğtim kalitesi konusunda http://www.yenialanya.com/m/alku-ogrencisinden-mektup-var-makale,10888.html linkindeki yazıyı okumak yeterli herhalde. Son olarak memurlar.net in kadro arşivine baktığımızda keykubat üniversitesi için açılan ilanlarında diğer üniversitelere ayak uydurduğunu ve kişilerin çalışmaları na özel olarak çıktığını görmek mümkündür. Haberde adı geçen meryem hanımın internette yer alan bilgilere göre zaten dah öncede üniversite de çalıştığı görülmekte ve bu durum tecrübesi ve liyakati olduğunu doğrulamaktadır. Ama burada belirtilmek istenen ve beklenen akademik ve etik duruştur. Peki siz bu atamayı doğru buluyor musunuz? Bu soruya vicdanınız da evet cevabını verebiliyorsaniz saygılar ve sevgiler. Hayir cevabi veriyorsanız maalesef yaptığınız kraldan çok kralcılıktır. Sağlıcakla kalınız.
tkts09, 2 yıl önce
10 3 Şikayet Et
1234567891011»