Esef hakları 27 Kasım 2017 09:20
Norm fazlası durumda olup il -ilçe emrinde çalışan ve eşi farklı bir ile tayin olan öğretmenlere atama dönemi beklemeden, dönem içinde tayin hakkı verilmelidir. Zaten görev yaptığı ilde ihtiyaç fazlası olduğundan eşinin yeni görev yerine geçmesi bürokrasiyi ortadan kaldırarak. Hem mebin ihtiyaç fazlası öğretmen sayısını azaltmasını sağlayacak, hem de kişilerin eşinin bulunduğu yere tayin olmasını sağlayacaktır.
0 1 Şikayet Et
dundarbeyguneribey 27 Kasım 2017 03:45
ilahiyatçı dkaba gidemiyorsa fen edebiyatçının eğitim fakültelinin hakkı olan öğretmenlikte ne işi var. derhal düzeltilsin.
0 1 Şikayet Et
efe....? 25 Kasım 2017 20:11
İllerarası tayinlere başvuramayan ya da başvurular sırasında şartları yerine getiremeyen öğretmenlerden -eş durumu- nedeniyle, tayin talebinde bulunmak isteyen öğretmenlere tanınan ŞUBAT ataması HAKKI.. Diğer atama türlerine de tanınmalıdır.. Malumunuzdur ki, illerarası tayin döneminde malum Zorunlu Çalışma Yükümlülüğünü yerine getirmeyi günlerle / haftalarla kaçırıp başvuru yapamayan Öğretmenler, en iyi ihtimalle 1 yıl daha fazladan çalışmak durumunda kalmaktadır. Şubat atamalarında bu öğretmenlere tanınacak bir hak, 1 yıl olarak yaşanan mağduriyeti en azından 6 ay geriye çekecektir. Umarım, bu durum birilerinin dikkatini çeker.. Umarım..
1 3 Şikayet Et
fuat26x 24 Kasım 2017 13:23
Meb in öğretmenlik için belirlediği bütün kriterleri taşımamıza rağmen öğretmen kurumlar arası geçişkaldırıldığı için öğretmenlik yapamıyoruz. Devlet zaten maaş ödediği memurunu neden öğretmen olarak çalıştırmıyor. Kurumlar arası geçiş hakkımızı istiyoruz
12 19 Şikayet Et
fuat26x 24 Kasım 2017 13:15
Kurumlar arası geçiş istiyoruz.zaten maaş alıyoruz o halde neden kurumlar arası geçişle öğretmen olamıyoruz.neden eğitim gördüğümüz alanda çalışamıyoruz. Bir çok kurumda kurumlar arası geçiş varken bizler neden olamıyoruz. Bakanlığın öğretmenlik içinbelirlediği bütün kriterleri taşıdığımız halde neden öğretmenlik yapamıyoruz.zaten devlet memuruyuz kurumlar arası geçişle öğretmen olmak istiyoruz.
11 16 Şikayet Et
Aborda 24 Kasım 2017 12:53
2012 yılında fetö terör örgütünün kendi elemanlarını, özellikle emniyetteki elemanlarını kaybetmemek, kullanmak için kamuda çalışan öğretmenlik, eğitim mezunu formasyonu olanların sadece %3'lük dilimle atandığı kurumlararası ilk atama'yı kaldırdığının üzerinden 5 yıl geçti. devlet ricalimizin bu fetö uygulamasını artık görmesini istiyoruz. anayasal haktır kişinin eğitimini aldığı işte çalışması. bütün kurumlara kurumlararası geçiş varken meb e olmaması adalet duygularını zedelemektedir. önlisans mezunu hem de alakasız bölümlerin mezunları ücretli vs öğretmen olurken esas alanından mezun formasyon sahibi memur öğretmenler neden öğretmen olamıyor? bunun neresi normal. ayrıca devletin maddi anlamında lehine değil midir kurumlararası ilk atama? zaten maaş verdiği personelini alanında çalıştırması en mantıklı iş değil midir? hayırlı cumalar
6 13 Şikayet Et
kngmutemet 24 Kasım 2017 12:04
yaa ne çok öğretmen delisi çıktınız bee...haberlere bak sabahtan beri...4c haberleri nerde...
19 10 Şikayet Et