Mustafa Bilgin-kyu 10 Şubat 2019 15:02
Sayın Genel Müdür,1.ilkin,"Birleştirilmiş sınıflarda yönetim ,eğitim ve öğretim" konusunda bir kılavuz hazırlatıp,bire bir okullara demirbaş olarak gönderilmeli.Birleştirilmiş sınıf okutmuş,Birikimli Müf. den ve yöneticilerden bir komisyon kurup kısa sürede hazırlatılabilir. 2. Bunun bir ihtiyaç olduğu,yazınızın son paragrafından da anlaşılıyor. 3. 8 öğretmeni olan köy okullarımız, ön okulları- okul öncesi sınıfları ile açılmalı. 4.LGS de sorular doğrudan ders kitaplarına dayalı sorulmalı.Müfredatdan soruyoruz demek,ders k. sormaktır. Kazanımların sınırlarını ders k. belirler. Konya anlatılıp Mersin soruluyor.Yazılıda ise sorular öğrencilerin sınıfta çözebildiğinden sorulmalı.Başarı ölçülmeli.Performans ödevleri sınava ve hayata göre işe yarar olmalı. 5. Merkez ve Taşrada her ilçemizde öğretmen evleri açılmalı.Yeni atananların ilk başvuru yeri öğretmenevleri.6.Okul Ön.ve İÖK Yön. nin 43. md. iyi düzenlenmemiş. Yabancı Dil ve Din KAB ni,okulda Branş öğ. varsa okutsun.Yoksa koşulsuz sınıf öğretmeni okutmalı.Bunun dışında ki koşullar kaldırılmalı.
0 2 Şikayet Et
ataman38 10 Şubat 2019 14:32
o kadar sınıf öğretmenliği mezunu ortadayken ve bir o kadar da sınıf öğretmenliği dersine öğretmenlik ile alakası olmayan üniversite mezunları girerken bir de birleştirilmiş sınıflara da alanı olmayan öğretmenler girerse vah halimize. acele ücretli öğretmenlik uygulaması kaldırılmalı. cocuklarımıza yazık. onlar da kaliteli eğitimi hak ediyorlar. ellerinde olmayan bir durum nedeniyle onları cezalandıramayız.
3 6 Şikayet Et
1egitimci 10 Şubat 2019 12:56
Dert ettiğiniz şeye bak. Anadolunun köylerinde AÜ açıköğretim fakültesinden her hangi bir 2 yıllık bölümden mezun olanlar bile ücretli öğretmenlik yaptılar bu memlekette...Şimdi var mı bilmiyorum.
4 7 Şikayet Et
tonya61 10 Şubat 2019 12:42
Bizim okulda branş öğretmeni giriyor.Hangi sınıfa dersi varsa o sınıfı alıp ders işliyor.Diğer sınıf ise sınıf öğretmenine kalıyor.Tabii okulumuzda branş sınıfları olduğu için rahat oluyor.
1 3 Şikayet Et
bekmez_ 10 Şubat 2019 11:42
Sayın hocam, ilkokul ortaokul bir aradayız. Taşıma merkeziyiz.ve birleştirilmiş sınıf okutuyoruz. Böyle olan çok okul var eminim. En azından buradakiler için güzel bir haber olmuş. Ancak şunu atlamışlar. 2saat din ve 2saat İngilizce varken sadece 1er saat işleyebilir branş öğretmenleri
3 7 Şikayet Et
ALİYAS 10 Şubat 2019 11:35
Jandarma karakolu ile ne alaka onu anlamadım...
2 4 Şikayet Et
kesinti 10 Şubat 2019 10:38
Birleştirilmiş sınıfın olduğu yerlerin yüzde 80'inde jandarma karakolu bile olmaz. Branş öğretmenini nereden bulacak öğrenci.
13 6 Şikayet Et