Mintaxx 12 Şubat 2019 10:33
Yıllarca askeri okulda günlerini harcayan, her türlü zorluga egitime sabreden bir arkadasım, okul kapanınca eline işletme diploması verilerek gonderdiler. Bu cocuk yıllarca askeri okulda egitim gormus, işletme diploması ne işine yarayacak, bu nedir ya bole birşey nası mümkün hale gelir? İşletme okumamış insana işletme diploması vermek nedir.. ülkemizde okadar cok mağdur var ki.. ama ateş düştüğü yeri yakıyor malesef
Günaydın bu uygulamanın ilk kurbanları 2015 yılında ilk defa yapılan Polis Okulu Bitiminde yapılan bitirime mülakatıdır 1803 tertemiz gencimiz Polis Okulu diploması verilerek evlerine gönderildi o kadar aile ne olduğunu bile bilmeden perişan edildi bu yasa teklifini verende eski bir fetöcü İdris Naim Şahin di yazık değilmi bu kadar gencimize ailelerine kim verecek bunların hesabını bu kul hakkı değilmi ama Allah herşeyi görüyor biliyor.
etem lal, 7 ay önce
0 0 Şikayet Et
Gerçek Atatürkçü 12 Şubat 2019 00:05
Adamların mülakatı neden yaptığını yeni mi anladınız günaydın.
0 18 Şikayet Et
sandalyesiz 11 Şubat 2019 23:38
Eksi veren 50 kişi muhtemelen fetocudur ve umarım asla öğretmen olamazsınız. Çocuklarımızı teröristlere vermeye niyetimiz yok!
Bakan Bey doğru söylemiştir, haklıdır. MEB'de mülakatlar bu nedenle yapılmaktadır. Aksi halde atanan birini fetöcü/pkkcı kaydı nedeniyle göreve başlatmadığınızda dava açabilmekte ve çok rahat kazanabilmektedir. Bu yolla fetöcüler ve pkklılar öğretmenliğe devam edebiliyorlar. Çünkü yargının kararını aşamazsınız. Bu durumda olanlar gerçekten mağdur ve mazlum durumdalarsa açacakları davalarla güvenlik kayıtlarında haklarında tutulan dosyaların kayıtların değiştirilmesini sağlamalılar. Devlet de haklı, mağdur ve mazlum da. Ama bir yol bulmak gerekiyor.
sandalyesiz, 7 ay önce
14 0 Şikayet Et
alap311 11 Şubat 2019 22:36
bakanlık var mülakatsız....zira fatih kolejinden birisi mezun olsa bugün itibariyle asker,polis,dr,hakim,öğretmen vs olamazken (güvenlik soruşturması) pek ala bakan oluyor..
Hakimlik,öğretmenlik,avukatlık,zabıt katibi,müdürlük,müfettişlik,ceza infaz koruma memuru , bekçi , uzman çavuş vb mülakatsız iş kalmadı. Haksız ve liyakatsiz mülakatlar işte bu mesele beka meselesidir.Zamanla tembel,beceriksiz, bilgisiz bir kamu oluşacaktır.Mülakatlar layıkı ile yapılamıyorsa kaldırılmalıdır.
mahmutfb, 7 ay önce
1 11 Şikayet Et
mahmutfb 11 Şubat 2019 19:13
Hakimlik,öğretmenlik,avukatlık,zabıt katibi,müdürlük,müfettişlik,ceza infaz koruma memuru , bekçi , uzman çavuş vb mülakatsız iş kalmadı. Haksız ve liyakatsiz mülakatlar işte bu mesele beka meselesidir.Zamanla tembel,beceriksiz, bilgisiz bir kamu oluşacaktır.Mülakatlar layıkı ile yapılamıyorsa kaldırılmalıdır.
1 16 Şikayet Et
alkim13 11 Şubat 2019 16:52
neden güvenlik soruşturması var o zaman? yaklaşık 180 kişi geçen alımda güvenlik soruşturmasına takıldı. güvenlik soruşturmasına takılanların yüzde 90 ının adli soruşturması dahi olmamış. Hala neden elendiklerini bilmiyorlar. güvenlik soruşturması uygulaması hukuktan yoksun yürütülmektedir. inşallah bir an önce bu uygulama düzenli hale getirilir.
1 24 Şikayet Et
eser2144 11 Şubat 2019 16:41
yaw madem öyle niye erkek gibi mahkemeye bunu demiyorsunuz niye mahkemede guvenlik yuzunden elemiyoruz diyiyorsunuz mahemeye verdiginiz cevap elimde yaziklar olsun yaziklar olsun erkek olun erkek varsa bir kusurum güvenlik soruşturmasinda ortaya çıkar kendinizi adaletin yerine birakmayin hukuksuz adaletsiz olmayin
3 21 Şikayet Et
neşter61 11 Şubat 2019 16:15
Sözlü sınav kalkmalı. Kesinlikle torpil oluyor. İllaki sözlü sınav olacaksa önce sözlü yapılsın sonra yazılı. Ama böylede birilerinin işine gelmezki.
3 26 Şikayet Et
Godofwar54 11 Şubat 2019 16:04
Bakan demiş ki suçun şahsiliği ilkesine göre hareket ediyoruz. Bu bana hiç inandırıcı gelmedi malesef! Suçun şahşiliği ilkesine göre hareket edilecekse kişinin gbtsine yani adli sicil kaydı var mı yok mu buna bakılır atama yapılır. Suçluyu belirleyen hukuk devletlerinde mahkemelerdir. İstihbarat değil! Yani hukuk devletinde başka bir şeye bakılmaz. Adam terör örgütü üyesi ise veya bu konuda istihbarat varsa savcı polis gereğini yapar mahkemeye çıkarılır ve gerekli ceza verilip sabıkasına işlenir. Ama yok ailesine de bakmak istiyorum yok fi tarihinde dershaneye mi gitmiş diyorsanız işte güvenlik soruşturması yapararsınız ve suçun şahsişiği ilkesiyle beraber hukuk devletini de çiğnemiş olursunuz.
0 33 Şikayet Et
kerem_efendi 11 Şubat 2019 14:39
Memurlar net teşekkürler gerçekten garibanların mağdurların sesi olduğunuz için. bir insan suçluysa zaten atanınca güvenlik soruşturmasına takılır o da gider en azından hukuki yollardan hakkını arar. Ama mülakatta bu insan hakkında önlerinde hiçbir somut emare yokken sadece 'sakıncalı' diye puanını düşürmek korkunç bir hak ihlali sn cumhurbaşkanının böyle bir dehşet uygulamadan tam detaylı bilgilendirildiğini sanmıyorum çünkü buna müsaade etmez bu yanlışın biran önce düzelmesi lazım inanılmaz bir vebal bu
6 37 Şikayet Et
123