Burası 11 Şubat 2019 18:34
Ortaöğretimde proje okulu yok mu? Neden yayınlanmıyor yoksa geçen dönem olduğu gibi gizli yönetici ataması mı yapılacak?
4 26 Şikayet Et
Buzetness 11 Şubat 2019 14:25
Şu sağlık bakanlığı hakkında haber yapında atama yapılsın bekleye bekleye bir hal olduk
1 2 Şikayet Et
selamdar 11 Şubat 2019 13:45
Başta Proje okulları, ardından yandaş idareler ve bağlı öğretmenlerin mekanizmasına sunularak verim noktasında sınıfta kalan DYK Rant Kursları ile Paralı Temel liseler geçmiş bakanlığın kirli-mimli projelerinden olup derhal yapılandırılmalı, buna imkan tanınamayacaksa ivedilikle bütün tamamı kapatılmalıdır sayın bakanım. Anayasal düzene göre "Eğitimde Fırsat ve İmkan Eşitliğini" bozan temel liseler ve Dyk kursları, gelinen noktada eğitim camiasının başına tam bir bela olmuştur. Diyecekseniz eğer temel liseyi anlarım da Dyk ne alaka? Derhal ileteyim: Kimi okullarda ilden ile, ilceden ilçeye değişen görece; haftasonu kurs açmama, öğrenci devamsızlıkları sonucu ya da idarelerin istememesine müptesel bir kısım okullarda kimi derslerin açılamaması sonucu "Çifte Standartlı Uygulamalar" öne çıkmıştır. Devletin malı deniz yemeyen keriz mantalitesinde son noktadayız artık. Son zamanlarda en ağır tepkilerin odağı, konumu ve statüsündeki Dyk kursları amacından sapmiş, verim noktasında öğrenciyi 7-8 saat dersin ardına zorla okulda tutan zulümlü bir profil sonucuna yol açmış, üstelik düpedüz devlet kaynağını kaymak görme anlayışını doğurmuştur. Acil olarak normal ücreti ve hafta sonu (olmazsa olmazı) düzenlemesine geçilmeli, bakanlığın talimatına rağmen bir kısım idarelerce defatle kurslara ağız sulandırmaların önü alınmalı, ayrıca talepçi öğretmenlere rant düzeneğinden çıkarılan eşit veya adaletli bir görev dağılımı ile yapılandırılmadığı takdirde kesinlikle kaldırılması gerektiğini haklı gören ve bulanlardanım. Diğer yandan devletimizin ekonomik badiren geçtiği böylesine zor bir zamanda, ebette tasarrufa gidilmelidir. tasarrufa gidilemeyecek tek alan vatan savunması ve istiklal mücadelesidir. geri kalan her kamu kurumu, kuruluşu ve bakanlığında aslolan tasarruf tedbirlerine riayettir. Dyk yani Destekleme ve Yetiştirme Kursları ise maalesef verim noktasından uzak olmasından tutalım ki rant odaklı düzenlemelerine kadar başlı başına bu külfetin temel figuranıdır. Saygılarımla.
10 61 Şikayet Et
İdealist 25 11 Şubat 2019 13:01
Sayın Bakanım , Cumhurbaşkanımızın söz verdiği ve 100 gümlük eylem planında yer alan ücretli, öğretmenlerin ücret artışı halen gerçekleşmedi.Ocak ayından itibaren ödenecek demiştiniz halen bir ödeme gerçekleşmedi.Ayrıca 5 yıl ve daha fazla ücretli öğretmenlik yapanlara sözleşmeli öğretmen olma imkanı seçimden evvel çıkacak demiştiniz bu konuda atılmış bir adım da yok .Bu konularda haber bekler saygılar sunarız.
10 11 Şikayet Et
hsnsylk 11 Şubat 2019 11:29
Proje okullarıyla zaten EBS ve İlim Yayma cemiyeti ilgileniyor, bakanlığa gerek yok ki.
5 43 Şikayet Et
eğitimci58 11 Şubat 2019 09:39
Türkiye 1.'nin mülakatta elendiğini yazın. Gördün millet bu yeni torpil düzenini
6 65 Şikayet Et
maraton27 11 Şubat 2019 08:44
Hayırlı olsun inşallah düzelir
3 12 Şikayet Et
türbe 11 Şubat 2019 08:35
Proje okullarının büyük kısmı Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi.Geçmişte sınava girmiş başarılı olmuş ve bu okullarda öğretmen olarak görev yapmış kişiler yönetici olarak atanmalıdır.Bu şarta sahip olmadığı halde yönetici olarak görevlendirilmiş olan kişilerin yöneticilikleri iptal edilmelidir.Yöneticilik duyuruları il genelinde duyurulmalıdır.
17 42 Şikayet Et
geceyolcusu2002 11 Şubat 2019 00:18
neden sadece proje okullarından meslek liseleri duyuruya çıkıyor da diğerleri duyuruya çıkmıyor.
6 60 Şikayet Et
aybars1234 11 Şubat 2019 00:13
Meslek genel müd hep hızlı olur bu konuda. Ortaöğretim yaza belki gönderir bu yazıyı tabi o zamana iptal olmassa yönetmelik. Bu hızı bi de ortaöğretim genel müdürlüğünde görsek çok güzel olacak.
2 33 Şikayet Et