bilgecebilge 26 Nisan 2019 13:58
Yönetmelik değişikliğinde 21 uzmanlık alanına gazetecilik de eklensin. Zira, gazetecilik sadece teoride öğrenilebilecek bir alan değildir. Pratik, saha tecrübesi gereklidir. Haberin unsurlarını kovalarken nelerle karşılaşıldığı, ne yapılması gerektiği, haberin teşekkülü için gerekli donanım sahada elde edilebiliyor. Bunun yanısıra basın fotoğrafçılığı ve diğer teknik hususlar ancak teori uygulama ile birleştirilirse kavranılabiliyor. Gazetecilik, halkla ilişkiler ve ilgili bölümler mutlaka uzmanlık alanlarına eklenmeli ve öğretim görevlisi alımlarında yüksek lisans şartı kaldırılmalıdır. aksi halde sadece üniversite yönetimleri kendilerine yakınlara kadro vermekle kalır, o bölümlerden çıkan öğrenciler sahada gazetecilik ve halkla ilişkiler görevlileri olamazlar. Yapamazlar.. YÖK, İlgililerin dikkatine sunulur. Sayın Editör bu konuyu ayrı bir haber yaparsa çok makbul olur ayrıca... Saygılarımla...
1 2 Şikayet Et
cheaster 26 Nisan 2019 09:12
o kadar torpile açık alımlar yapılıyor ama hiç bir siyasetçinin ve milletin sesi çıkmıyor. asıl üzüleceğimiz nokta bence şu : insanlar diyor ki yiyen yiyor zaten bari bize de biraz bir şey versinler! bu nasıl bir zihniyet...bir keresinde bir yere sınav için başvurmuştum, başvuranlar arasında en yüksek puan benimmiş.adamlar beni devletin telefonundan aradılar bende merak ettim acaba ne diyecekler diye. başkanın sekreterinin dediği cümle şu: başkan dışardan adam istemiyor! ben de düşündüm ki ben başka bir ülkenin adamımıyım diye...yazık çok yazık.. ve bu zihniyete milliyetçilik diyorlar bide pehh...ama şunu unutmamalı kimse yaptığınız torpiller bir gün başınıza patlar...bunun için gerçekten bence en temel mesele çocuğun allah korkusu ile büyütülmesi :)
1 12 Şikayet Et
vatan15 26 Nisan 2019 00:00
Ebelik bölümüne tezli yüksek lisans mezunu olma şartı aranmaması adaleti ve hukuku benimseyen kesimi rahatsız etmiştir.normal midir bazılarına normal gelmiştir
1 11 Şikayet Et
PrinT İnK BloT 25 Nisan 2019 23:27
Bir üniversitede ne kadar torpil yapılırsa o kadar yaynda dibe gider. yani o diptende asla kurtulamaz. Büyük üniversitelerde ise adalet konuşur.
1 18 Şikayet Et
eem60 25 Nisan 2019 20:51
Tıp diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde öğretim görevlisi alımı için lisans mezunu olma şartı yazıda da bahsedildiği gibi zaten yüksek lisans şartını sağlamış oluyor otomatikman. Bunun neresinde problem anlamadım. Zaten bu programlarda yüksek lisans yok ki lisans mezunu olunca direk yüksek lisnas mezunu oluyorsun.
18 13 Şikayet Et
Bleed 25 Nisan 2019 19:02
Eczacılık fakültesine ilahiyat mezununu alacak değiller ya, tabiki alan şartı olacak. Bu kişi tarif eden bir şart değil. Alanı tarif eden bir şart. Bu şartla yüzlerce kişi başvuru yapabilir.
9 9 Şikayet Et
hcrslm 25 Nisan 2019 18:14
üniversite genel şartlarında "yüksek lisans yapmış olmak" yazmış. sizin baktığınız yer özel şart kısmı. "yüksek lisans yapmış olmak" şartı bir özel şart olmadığından (önceden boyleydi) bu şarta genel şartlarda yer vermek yeterli olur düşüncesindeyim. memurlar net. in hassasiyeti yine de takdire şayan
4 12 Şikayet Et
by uncle 25 Nisan 2019 18:04
Adıyaman Üniversitesi torpilin beşiği olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor.. Fakültelerinde koridorlarda öğretim görevlilerin çoğusu aynı soy isimli oluyor malesef .
6 47 Şikayet Et
Türkçeci0505 25 Nisan 2019 18:00
Universiteler bilim degil torpil uretiyor.
5 48 Şikayet Et