11Cengizzzz 16 Mayıs 2019 09:02
her kurumda istenilen kadro yok.Bu yüzden kurumlar arası geçiş hakkı bu arkadaşlara da tanınması gerekir.Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurumu Başkanlığı ,kurumlar arası geçişte bu arkadaşlara,yani memur olan eğitim fakültesi mezunu öğretmen arkadaşlara zorluk çıkarmaması gerekir.Öğretmenlik kadrosu sadece Milli Eğitim Bakanlığında var ve kendi içerisinde çalışanlar geçerken,diğer kurumda ki memur öğretmen arkadaşlara bu hak verilmiyor.
3 11 Şikayet Et
Betllkorkmaz 15 Mayıs 2019 23:11
Yok ya nerden anlayacaklar sanıyorlar ki ekmek elden su gölden yurtta yaşadık. Sanki çok rahattık orda ki disiplin kuralar kendi çocuklarınızın nazını siz çektiniz ama bizim nazımızı çeken olmadı istemediğin halde yaptığın onca şey haksızlıklar personellerin çocuk ayırması yani yaşamayan bilemez.!!!
bu yetim çoçuklara yukardan bakıp bir işi bile refa görmeyenlere soruyorum evlatlarınızdan 1 gün haberdar olmayın yada 5 dk kaybedin o zaman anlarsınız bu cocukların hallerinden
sukru0043, 7 ay önce
8 29 Şikayet Et
sukru0043 15 Mayıs 2019 15:24
bu yetim çoçuklara yukardan bakıp bir işi bile refa görmeyenlere soruyorum evlatlarınızdan 1 gün haberdar olmayın yada 5 dk kaybedin o zaman anlarsınız bu cocukların hallerinden
12 43 Şikayet Et
KADAYIF Abuzer 15 Mayıs 2019 12:03
Yurtlarda kalan bizim evlatlarımıza tamam çalışıp hayatlarını kazanması için işler bulalım ve yerleştirelim. Bu çok güzel. Ama burada iş arayıpta bulamayan ve bütün sınavlara giren engelli evlatlarımıza neden böyle imkanlar daha kısa sürelerde ve çok oranda alım olmuyor. Sözde engelli çalışan açığı var deniyor bu engelli açıkları neden ber an önce kapatılmıyor. Birde engellilerde vergi indirimi deniyor engel oranlarına göre bu fiyatlar değişiyor. Engellilere en düşük yardım aylık 42 tl den baylıyor ve en fazla 150 tl' ye çıkyor. Bu durumu bilmeyenler ise siz engellilerden vergi kesilmiyor diyor ama iş öyle olmuyor.
30 47 Şikayet Et