e.elekt.müh 12 Haziran 2019 13:45
aynen öyle; olay budur kardeşim. Tabiki ösym haklı; yeni nesil çooook bedavacı
ÖSYM adına cevap vereyim: Elbette gencin hayatı önemli. Hayatını düzgün ve başarılı idame ettirebilmesi için sorumluluk sahibi olması gerekiyor ve bunun için kurallara uymayı bilmesi gerekiyor.
kykda4Bli, 1 hafta önce
2 11 Şikayet Et
dogrusoyluyorum 12 Haziran 2019 13:23
Kamu Denetçiliği Kurumu ismini, Kimse Dinlemez Kurumu (KDK) olarak değiştirmelidir.
4 7 Şikayet Et
orko06 12 Haziran 2019 11:32
ösym'nin kuralı daha önemli.Zira devletler kurallarla(hukukla) yönetilir.O gencin ve diğer gençlerin gelecekleri de kuralları oturmuş bir toplumla garanti altına alınır.
Şimdi ÖSYM'ye sormak istiyorum, sizin kuralınız mı daha önemli yoksa bir gencin geleceği mi? Başka sorum yok hakim bey...
Yorum lu yorum, 1 hafta önce
4 11 Şikayet Et
Honal09 12 Haziran 2019 11:29
Kardesim girsin çocuk yaa sanki adam öldürdü dağa çıktı .Suriyeli olsa dağa çıksa tacizci tecavüzcü olsa daha çok değer verirsiniz.Bu bir sınav milleti germenin anlamı yok sanki sırat köprüsü sınavı ya hayret bir şey ..
16 13 Şikayet Et
hulahopp 12 Haziran 2019 11:09
***başvuru ve ödeme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını Aday İşlemleri Sisteminden kontrol etmek ve Aday Başvuru Kayıt Bilgisinin dökümünü edinerek saklamakla yükümlü olduğu, başvuranın bu yükümlülüğünü yerine getirmediği*** ösym haklı.
3 20 Şikayet Et
omero021 12 Haziran 2019 10:35
Kararda sistemde sıkıntı yaşandı diye bir ibare belirtildi. Yatıran arkadaşımızın ÖSYM sisteminde sıkıntı varsa Mobil Bankacılık üzerinden para yatırması daha doğru olurdu. Yatırdığına dair de dekontu kendi mail adresine göndermesi gerekirdi. Eğer yatırılmadıysa ÖSYM bu kararı uygularsa emsal niteliği taşıyacağından başvuru süresi içerisinde para yatırmayanlar, başvuru tarihinden sonra bunu emsal gösterip başvuru yapacaklardır. ÖSYM'nin bu karara uymamasını buna bağlıyorum. Bazı arkadaşların o parayı denkleştirememesi veya yatıramaması durumunda bu arkadaşa tanınan haktan yararlanmak istemesine neden olacaktır. Kurumu sevmeyebilirsiniz ancak kurumların kendi koyduğu kuralların dışına çıkması sistemsizliğe ve düzensizliğe neden olur. ÖSYM kendi serverlerini düzeltmeli sınav sonuçları açıklandığında, başvuruların son günlerinde sistemleri çökmemeli. Bireylerinde başvurularının çıktılarını veya PDF'lerini ellerinde bulundurmaları gerekmektedir. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu tür durumları göz önünde bulundurmalıyız. Yarın itiraz ettiğinizde elinizde dekont vs. olursa kurumda hatasını kabul edebilir.
1 15 Şikayet Et
brave006 12 Haziran 2019 10:28
Her olayda kurumları suçlamak ne kadar kolay, zamanında sınava girmek için sabah 5 de yola çıkardık 2 saat uzaklıkta ki ilçelere gitmek için, şimdi 10 15 dk uzaklıkta ki okula bile geç kalıp sınava almadılar yok devlet böyle yok şöyle, gerçekten hakkı ile sınava hazırlanıp başvuru yapan kişi yirmi defa başvurusunu kontrol eder. Milyonlarca kişi sınava başvuru yapıyor ÖSYM'nin işi yok bu vatandaşla mı yaptığım dediği başvuruyu iptal edecek....
3 28 Şikayet Et
kykda4Bli 12 Haziran 2019 10:15
ÖSYM adına cevap vereyim: Elbette gencin hayatı önemli. Hayatını düzgün ve başarılı idame ettirebilmesi için sorumluluk sahibi olması gerekiyor ve bunun için kurallara uymayı bilmesi gerekiyor.
Şimdi ÖSYM'ye sormak istiyorum, sizin kuralınız mı daha önemli yoksa bir gencin geleceği mi? Başka sorum yok hakim bey...
Yorum lu yorum, 1 hafta önce
2 18 Şikayet Et
muratgun922 12 Haziran 2019 10:14
yök hakkında bir başvuruda bulunmuştum. tavsiye kararı çıktı lehime 6 yıl oldu evet 6 yıl oldu yök uygulamadı. TBMM'ye dilekçe yazdım tavsiye kararını yök uygulamıyor diye. TBMM özetle ne yapalım uygulamıyorsa asalım mı diye cevap verdi.
yine bazı kurumlar kaale alıp kdk yı cevap veriyor. maliye bakanlığı kaale de almıyor artık. cevap dahi vermiyor kdk nın tavsiye kararlarına. zaten bir etkisi yok diyorlar bir de kağıt israf edip cevap mı verelim modun da takılıyor maliye bakanlığı.
nehar01, 1 hafta önce
0 13 Şikayet Et
kykda4Bli 12 Haziran 2019 10:11
Haberde öğrencinin yaptığı artı şeyler (para yatırması gibi) yazılı ancak hatası yazılı değil. Belki de insana o da unutulur mu denilecek bir hata yapmıştır ve öğrenciyi rencide etmemek için hatası açıklanmıyordur. Kurumları yargılamak kolay. Son güne bırakan, ad soyadı bile düzgün kodlayamayan gençlere bir şekilde eğitim vermek gerek.
4 13 Şikayet Et
12