aliyman 06 Ağustos 2019 03:12
Devlete ıs yapan 2 3 yerden maaş alamz. Devlete ıs yapmak para ile ölçülemez. Oğlunu kardeşini Kızını damadini ise alanlari halk bir daha oy vermez use AB ülkelerini geçeriz.
0 2 Şikayet Et
Varolan kişi 05 Ağustos 2019 16:13
ozaman bakanlarda kurumlarındaki tüm genel müdürlüklerine kendilerini müdür yapsın ne güzel 5 6 yerdende genel müdürlük maaşı alsın hadi yaptılar diyelim iyide kime kime emir verecek kim kime hesap verecek şimdi belediye başkanı belediyeninin bir birimine müdürlükte yaparsa peki müdür olarak kime hesap verecek ne kadar aptalca ve sahtekarca işler.
0 4 Şikayet Et
44ismailtosun01 05 Ağustos 2019 12:09
Kanun No. 5393 Kabul Tarihi: 3.7.2005 tarihinde çıkan bir kanun un gereği verilen karar emsal sayılmamalıdır.Çünkü aradan 14 yıl geçmiştir ve 14 yıl içerisinde çok şey değişmiştir.Hatta T.C nin yönetim şekline dahi yasal yollarla müdehale edilmiş,cumhur başkanlığı yerine başkanlık sistemi getirilmiştir.Durum bu iken nasıl olurda zamana uyum sağlamaktan aciz(hukukçu deyimiyle Mülga)denilebilecek bir madde belediye çalışmalarını olumsuz etkileyebilir.
7 1 Şikayet Et
cvt4258 05 Ağustos 2019 11:36
Çöpten kağıt toplayanlar... Asgari ücretle çoluk çocuk ev geçindirenler... Büyükşehirlerde tek maaşıyla ama alın terinin hakkıyla yaşam mücadelesi veren binlerce memur ve işçiler... Her lokmanız helaldir, her adımınız sevaptır (Tabiri Caizse. Peki, yukarıdaki gibi esas maaşının yanına 2. hatta 3. maaşları kanunu kılıfına uydurarak ya da uymasa da biz yaptık oldu diye pişkince yüzü kızarmadan alanlar. Her lokmanız haramdır, iş için ekmek için sırada bekleyen milyonların ahı vardır o maaşlarınızda ve vebali var boyunlarınızda. ALLAH bunu sizlere sormayacak mı sanıyorsunuz? Peki, öyle sanın bakalım, bekleyelim görelim; Kimin hesabı daha üstündür, sizin mi yoksa Mutlak adalet sahibi Yüce Yaratıcının mı? Bir de şunu eklemek istiyorum; Ülkenin bu ve benzeri kanayan yaralarına, aksayan ya da yanlış uygulamalarına bizler sade vatandaş olarak ancak kanunlar çerçevesinde görüşümüzü belirtmek ve yapıcı eleştirilerimizi söylemek durumundayız. Ancak topluma yön veren ilgili tüm yüksek kuruluşlar (Sayıştay, Danıştay, AYM gibi Mahkemeler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Sendikalar vs.) sosyal adalet ve kamu yararı gözetilmesi (Kamu zararının önlenmesi vs.) noktasında sorumludurlar diye düşünüyor ve bu sorumluluk gerçekten bir ateşten gömlektir diyorum. Hakkını vererek o gömleği taşıyanlara hem selam hem de helal olsun. Ülkemizin nasıl her bir karış toprağı kutsalsa yapılan her bir kuruş harcaması da o kadar kutsaldır. Şahsi menfaatini Ülke menfaatinin önüne alanlara yazıklar olsun; hak, hukuk, adalet ve kamu yararını gözetenlerin ise yolları açık olsun.
1 7 Şikayet Et
xmusax 05 Ağustos 2019 11:31
bence belediye başkanlığı hariç şirket başkanlıkları veya yönetim kurulu üyeliklerinden aldıkları ücretleri devlet hazinesine iade etmeliler.bu birnevi haksız kazançtır.çünkü mesainin hepsini belediye başkanlığı için harcıyon ama diğer işlerden mesai ve emek harcamadan maaş alıyorsun.bu kamu dürüstlük ilkesinede aykırı görüşündeyim.
0 17 Şikayet Et
cvt4258 05 Ağustos 2019 11:23
Çöpten kağıt toplayanlar... Asgari ücretle çoluk çocuk ev geçindirenler... Büyükşehirlerde tek maaşıyla ama alın terinin hakkıyla yaşam mücadelesi veren binlerce memur ve işçiler... Her lokmanız helaldir, her adımınız sevaptır (Tabiri Caizse). Peki, yukarıdaki gibi esas maaşının yanına 2. hatta 3. maaşları kanunu kılıfına uydurarak ya da uymasa da biz yaptık oldu diye pişkince yüzü kızarmadan alanlar. Her lokmanız haramdır, iş için ekmek için sırada bekleyen milyonların ahı vardır o maaşlarınızda ve vebali var boyunlarınızda. ALLAH bunu sizlere sormayacak mı sanıyorsunuz? Peki, öyle sanın bakalım, bekleyelim görelim; Kimin hesabı daha üstündür, sizin mi yoksa Mutlak adalet sahibi Yüce Yaratıcının mı?
0 14 Şikayet Et