hakkıTürkkan 06 Eylül 2019 15:30
Samsun Üniversitesi ilanları ile ilgili geriye dönük inceleme yapılsa akademik personel alımlarında pek çok usulsüzlük yapıldığı ortaya çıkacaktır. Bu usulsüzlükler ile ilgili mevcut başka durumlarda söz konusudur. Kadroya alınanlara bakıldığında aynı soyadlı kişilerin Ondokuzmayıs Üniversitesi bünyesinde yer aldığını görmek çok zor değil. Sırf işe girmiş olmak için tanıdık bulup girilen, böylece harcanan akademik kadrolar, yıllarca emek veren insanların hakkını yemekten başka bir şey değil. Bu bölümlerde okuyacak öğrencilere de yazık ediliyor. 6 Mart 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan "yükseköğretim kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunun" 2. maddesinde, öğretim görevlisi: "Yükseköğretim kurumlarında okutulan dersleri vermek, uygulama yapmak veya yaptırmakla yükümlü olan öğretim elemanıdır" olarak tanımlanmaktadır. Bölüm başkanı olmayan, bölümünde henüz tek bir öğrencisi olmayan hatta fakültesinde bile öğrencisi olmayan bir bölüme alınan ilk ve tek akademik personel neden bir öğretim görevlisidir!? Henüz fakültenin bile yapılanması hazır değilken, bu kişi bölüm kurulana, öğrenci alınana kadar bedavadan maaş almak dışında hangi görevi yapacaktır? Sınava tek aday olarak girdiği sonuçlarda açıkça ilan edilen (Türkiye'de hangi iş ilanına bir kişi başvuruyor) ve bu süreç sonunda kazandığı ilan edilen kişi nasıl hak sahibidir? Fakültede bu sınavı yapabilecek hocanın bulunmaması ve Samsun şehrindeki alan mezunu tek akademisyenin kadroya alınan kişinin eşi olması jüriyi oluşturan kişiler hakkında yeterli soru işareti oluşturmuyor mu? İnsanların böyle şeyleri internet yokmuş gibi açık açık yapması da ayrı bir sinir bozukluğu demek ki o kadar alışıklar ki böyle insanları hiçbir şey durdurmuyor. Yapılan usulsüzlüklerin ard arda tavan yaptığı bu rezalet personel alımları bu milletin asalaklar tarafından sömürülmesinden başka nedir? Çıkan haberler ve forumlarda yazılanlardan da anlaşılıyor ki Samsun Üniversitesi için bu durum çok alışıldık. Akademi içten içe çürüyorsa sebebi akademik kadroları babalarının çiftliği gibi eşe dosta sözler vaadler karşılığında dağıtan bu bedavacı zihniyet sebebi ile... yazık çok yazık... Samsun Üniversitesi endüstriyel tasarım bölümünde kim varmış hocalar kimlermiş bölüm ne durumdaymış bir bakın Allah aşkına... Bölüme alınan tek kişi bir adet öğretim görevlisi ve oraya alınan ilk personel olmasındaki aklana gelen tek gerekçe de kişiyi biraz araştırıp adını internete yazınca ortaya çıkıyor.
0 4 Şikayet Et
sesimiziduyun 05 Eylül 2019 10:42
Yeni ilana çıkar yine alırlar
0 3 Şikayet Et
Metincan78 05 Eylül 2019 10:31
sürekli böyle mi olacak? kişiye özgü ya da ısmarlamalık ilanlar. haber olunca da iptal ya da müdahale gelecek düzeltilecek. bu kadar kolaymı bu işler? sorumlular hakkında bir iki kez soruşturma açtırın da bundan sonra bu tür olayların önü bıçak gibi kesilir! ama bu durumda ya tutarsa hesabı. olmazzz
1 5 Şikayet Et
adak63 05 Eylül 2019 05:32
memurlar.net sağolsun, şimdi ona da el atar. Hakkı hakka teslim etmek güzel be abi.
Denizli Pamukkale üniversitesi ilanını neden iptal etmedi. Sertifika ile adam aldılar.
musampagogo, 2 ay önce
0 2 Şikayet Et
tolgagunes55 04 Eylül 2019 22:40
Samsun üniversitesinin daha önce şubat 2019'da Biyomedikal Mühendisliği Dr. Öğretim üyesi alımı için verilen ilan; ''Bazı kinolin türevi bileşiklerin çözücü ortamlarda non lineer optic(NLO) özellikleri ve antibakteriyel aktiviteler konusunda çalışmaları olmak'' idi. Yeni verilen ilanda, Temel bilimler Dr. Öğretim üyesi alımı için '' Doktorasını fizik Anabilim Dalında yapmış olup, kinolin molekülleri, tek kristal x ışını kırınımı ve moleküler modellemeler konularında çalışmaları olmak ve mühendislik Fakültesi bünyesinde en az üç yıl Fizik 1 ve Fizik II derslerini vermiş olmak.'' Her iki ilanda aynı kişi için verildiği aşikar. Arkadaş önceki bölümünü beğenmemiş heralde. Ne kinolin molekülüymüş, her yerde işe yarar mı?
1 11 Şikayet Et
primera_tekna 04 Eylül 2019 18:25
Samsun Üniversitesi sağlık yönetimine alınan öğretim üyelerini de incelemenizi isterim. Alanla nasıl bir alakaları var...!
1 8 Şikayet Et
torpilli63 04 Eylül 2019 17:43
arama motoruna omü kadrolaşma pdf yazın okuyun
2 8 Şikayet Et
ruzigar 04 Eylül 2019 17:25
Demek ki YÖK isteyince müdahale edebiliyormuş. Müdahale etmediklerinin sorumlusu kim? Demek ki sosyal baskı olmadan harekete geçilmiyor. Bu Memurlar.net gibi sitelerin gücüdür.
4 12 Şikayet Et
hulahopp 04 Eylül 2019 17:12
Heryer pislik. Alacakları adama soruları verirler, oldu bitti.
2 11 Şikayet Et
merttan 04 Eylül 2019 17:07
Asıl denetlemek görevini alanlar denetleme yapmıyor memurlar net yapıyor
3 15 Şikayet Et
12