kalemhakkı 21 Kasım 2019 10:04
Doğum Atmadan önce gerçekleşmişse Aylıksız izin verilmiyor. Bazı illerde verilmekte uygulama da farklılıklar var. Ayrıca Doğum yapanın eşi yani baba sözleşmeli ise ücretsiz doğum izni verilmemektedir. DSİ de dilekçe verip bilgi istemiştim izin alıp alamayacağım hususunda aylıksız izin hakkımızın olmadığı söylendi. MEB de ise bazı illerde aylıksız izin veriliyor ama normal memur izin yönetmeliğine bakılarak. Sözleşmeli personel kısmına bakanlar sa sözleşmeli öğretmenin aylıksız izin hakkı yok diyor.bu konunun net bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekir.
0 0 Şikayet Et
bendursun 20 Kasım 2019 21:53
7 ay önce doğum yaptıysanız doğum tarihi üzerine 8 haftayı ekleyerek bir tarih buluyorsunuz. ocakta başlayacaksanız tahminen 7 aylık bir izin hakkınız doğuyor. ücretli 8 hafta hakkınız bulunmuyor
0 0 Şikayet Et
yeppo 20 Kasım 2019 18:12
7 ay once dogum yaptim 1 ay once atandim ama henuz ise baslamadim ocakt basltacaklrmis o zamana kadar bebegim 9 aylik olacak bu yazidan anladigim kadariyla ben atama oncesinde dogum yaptim ama 8 hafta ucretli izin kullanabilecegim oyle mi yani ?
1 0 Şikayet Et