mewluth 20 Aralık 2019 21:05
Sanırım boş insan olduğunuz için böyle şeyler çok gözünüze batıyor ama bazı işlerin niteliği önemlidir. Öğretmen olmanın güzel tarafı boş otururken bile iş yapıyor olmaktır. Öyleyse sizin bakış açınızla polisler de ilk yarım saat arama yapıyorlar sonra boş boş oturuyorlar. Gerçi ben o arkadaşların boş boş(!) otururken bile önemli bir iş yaptığını bilecek kadar aklı başında biriyim. Size göre herkes amele olsun sırtında taş taşısın parasını hak etmek için.
Yazıyı okumadan yorum yapıyor millet yoğunluktan ötürü yeterli sayıda yazılamıyor elde personel olsa yazılacak yani öğretmen arkadaşların zoruna gitmiş anlaşılan onlar sınav boyunca masada otururum sınav biter paramı alırım hayali kurup sınava geliyor anlaşılan aşağıda sınava girecekler yetişir mi yetismezmi umrunda değil tabi o sınav parasını alsın aşağıda sırada bekleyenler hayatının sınavına girmiş girememiş umurlarında değil
ngy., 4 ay önce
2 1 Şikayet Et
LastBreath 20 Aralık 2019 17:08
Dolayısıyla kanunsuz emir teşkil eder.
0 3 Şikayet Et
bingöl.shçek 20 Aralık 2019 17:03
Sınav görevi direkt öğretmenlik mesleği ile ilgili olmamasına rağmen merkezi sınavlara sadece öğretmen görevlendirilmesi hatta polisin bile yerine öğretmen görevlendirmesi bir çok mevzuata aykırıdır. Zira devlet memuru olan her kişi bu tür sınavlarda görev alabilir. Gözetmenlik Görev tanımında öğretmenlik mesleğine sahip olmak maddesi yoktur ve buna usulen ihtiyaç da yoktur. Sınav görevlisi statüsünde tum memurlara sınav görevi verilmelidir. Buma genel yerel seçim örneği de verilebilir. Zira seçimde sadece öğretmen görevli değildir. Konunun bu yönüyle dikkate alınmasını diliyorum.
10 3 Şikayet Et
panzerci 20 Aralık 2019 15:42
Müdürüm keşke dediğiniz gibi olsa, yıllarca bu işi polis bedava yaptı, son birkaç yıldır polis sınav görevinden ücret alıyor ama öğretmenden daha fazla alması gerekirken daha az alıyor, dediğiniz gibi bu işi men, aöf felan özel güvenliğe yaptırsa bize verdiklerinden daha fazla ister özel şirketler. Bize daha ucuza yaptırdıkları için dediğiniz çok zor bir ihtimal.
Keşke alsalar polisten bu tip saçma sapan görevleri sınav 9 bucukta başlar polis 7 de görev alır sınav biter evrak ne zaman teslim edildi o zaman gider kusura bakmayın ama asıl hamal polis burada sınav görevinden sonrada birde mesai yaptırıyorlar. MEB anlaşsın bence özel şirketlerle güvenlik tutsun yapsın, YÖK ÖSYM aöf hepsi anlaşsın özel güvenlik görevlisi tutsun. Kamera ile izleniyor arama yapılan yerler bence polise angarya bu iş.
Yesugay, 4 ay önce
2 3 Şikayet Et
Yesugay 20 Aralık 2019 15:30
Keşke alsalar polisten bu tip saçma sapan görevleri sınav 9 bucukta başlar polis 7 de görev alır sınav biter evrak ne zaman teslim edildi o zaman gider kusura bakmayın ama asıl hamal polis burada sınav görevinden sonrada birde mesai yaptırıyorlar. MEB anlaşsın bence özel şirketlerle güvenlik tutsun yapsın, YÖK ÖSYM aöf hepsi anlaşsın özel güvenlik görevlisi tutsun. Kamera ile izleniyor arama yapılan yerler bence polise angarya bu iş.
1 11 Şikayet Et
UcaS 20 Aralık 2019 15:10
Bir yıl hapis cezası varmış. Öğretmen artık bu işi yapmaz. 657 de yasaya aykırı emir, yazılı bile olsa yerine getirilmez hükmü var. Herkes işini yapsın. Fazlasını değil.
3 3 Şikayet Et
panzerci 20 Aralık 2019 14:58
Ona bakarsanız sınava gireceklerin üst aramasını yapmak polisinde görevi değil,polisin görevi pvsk madde 1 de yazılıdır.
2 8 Şikayet Et
orhnbey 20 Aralık 2019 13:56
sınav boyunca masada oturuyormuş.vayy be..2 senedir ösym nin yarı fiatına sınav parası alıyorlar..hee dersen girmesinler eyvallah ama atlıyoruz biz on paraya.bu arada en az bir saat önce gidip bazen 3 saatlik bile sınav olabiliyor.
ne zoruna gitmesi arkadaşım yasal olmayan bir şeyi yapmak istemiyorum Devletin memuruyum.Bak adam yazmış 1 yıla kadar hapis cezası var.Neden bunu göze alayım!Yeterli personel olmaması benim sıkıntım değil.Yarın birisi şikayet etse kimse arkamda durmaz.
orko06, 4 ay önce
4 0 Şikayet Et
SmyrnA1307 20 Aralık 2019 13:50
evet haklısın polis dışarıda onla bunla uğraşsın ekip araban 5dakikadan fazla sabit duramaz diye fırça yesin. dışarıdaki suçu önleyecem diye çabalasın dursun bunlara yetişmeye çalışsın ve bu yüzden sınava personel veremesin ama yine suçlu polis olsun. arkadaşım zaten kurumlar arası resmi yazjşma yapılmış ve her iki tarafyan olur alınmış kurumlar birbirne yardımcı olmalı ki düzen devam etsin. ben yapmam sen yap dememeliyiz.
Öğretmen her işi yapar, gıkını da çıkarmaz, maalesef durum budur. Gerekli sayıda güvenlik yoksa gerekli sayıda güvenlik görevlendirilsin. Öğretmenin işi sınav kurallarını uygulamaktır. Maalesef bir zamanlar herhangi bir 4 yıllık bitiren bir çok bölüm öğretmenlik yüzünden sıkıntı devam ediyor, düşünce aman sesimizi çıkarmayalım zaten havada bulduk oluyor.
kesinti, 4 ay önce
2 5 Şikayet Et
varolhasan 20 Aralık 2019 12:45
Görevlendirme üst araması için olursa hiç sorun olmaz. Kat veya yedek görevliler de bu işi rahatlıkla yapar. Sanki kömür taşıma işi verilecekmiş gibi algı oluşturuluyor
12 7 Şikayet Et
123