Diagne38 27 Mart 2020 11:03
bir de caveman vs yazmış. aynaya bak sen görürsün caveman ordadır. iki üç ingilizce kelime bilip, polise salladı mı entel oluyor senin gibileri. git Twitter'da da salla polise, gelişimine katkıda bulun.
Çok şerefli ve haysiyetli klavyeşör Sevgili Caveman gördüğüm kadarı ile interneti yeni bağlatmışsın hayırlı olsun, ilk önce internet dünyasına hoş geldin diyelim. Sayın Caveman, internette youtube denilen bir site var bi zahmet orada taratma yaparsan istediğin kadar bu konular ile ilgili görsel delil bulabilirsin, onu da biz öğretmeyelim, lütfen.
bilenbiri, 1 yıl önce
0 0 Şikayet Et
xorcax 27 Mart 2020 11:01
polisler 45 yaşından itibaren ya geri hizmete yada düz memurluğa alınabilir. böylece iş yükü stresi çalışma hayatının son döneminde daha rahat geçirmesi sağlanabilir
0 1 Şikayet Et
Diagne38 27 Mart 2020 11:00
gidip şikayetini yapacaksın o zaman, suçu gizlemeyeceksin, şu an gördüğünü iddia edip, şikayetini yapmadığın için müfterisin sen. klavyeşör falan gibi kelimeler ve takındığın üslubun (!) seviyen hakkına bilgi veriyor zaten. muhtemelen polislerden yana bir acın var, anlamak zor değil. yine de olsun bu polis seni de korur endişe etme.
Çok şerefli ve haysiyetli klavyeşör Sevgili Caveman gördüğüm kadarı ile interneti yeni bağlatmışsın hayırlı olsun, ilk önce internet dünyasına hoş geldin diyelim. Sayın Caveman, internette youtube denilen bir site var bi zahmet orada taratma yaparsan istediğin kadar bu konular ile ilgili görsel delil bulabilirsin, onu da biz öğretmeyelim, lütfen.
bilenbiri, 1 yıl önce
0 0 Şikayet Et
Melahatttt 27 Mart 2020 10:48
Yorumlara bakıyorum da bir polis memurunun yaptığı şahsi bir hatanın tüm polis teşkilatına hamledildiğini, tüm polis teşkilatının acımasızca eleştirildiğini görüyorum. Dün yaşlı amcamıza yapılan büyük bir saygısızlıktı, bu saygısızlığı yapan polis hatasının farkına vardı gidip amcamızdan özür dileyip elini öptü. Bu kişisel hatayı tüm teşkilata hamletmek büyük vicdansızlık olur. Arada yanlış yapanlar olabilir fakat canımız malımız polisimize emanet. Onlar bu millet için canını düşünmeden tehlikeye atmış, gerektiğinde canını vermiş güzide bir teşkilattır. Allah ayaklarına taş değirmesin. Allah vicdandan ayırmasın.
3 2 Şikayet Et
Baba Muhalefet 27 Mart 2020 10:19
Polisin savunulacak yanıda var savunulmayacak yanıda. Bağırmasını savunmuyoruz, yanlış yapmıştır. Ancak o polisi zıvanadan çıkarıncaya kadar dayı kim bilir neler yaptı. Bunu anlayamıyoruz çünkü görüntünün sadece sonu var, başında olanlar bilinmiyor. Birde görevden uzaklaştırma bir ceza değil tedbirdir. Delil karartma, görevi sebebi ile soruşturmayı etkileme durumu varsa görevden uzaklaştırma uygulanır. Oysa ülkemizde memuru cezalandırmak, kamuoyunun gazını almak için uygulanıyor. Alelade bir konu, basit bir disiplin soruşturması yeterli burada. Disiplin suçu belli, mevzuatta cezası belli. Görevden uzaklaştırmak neden?
5 8 Şikayet Et
adem güleç 27 Mart 2020 01:35
Af yasasıyla çıkacak 112.000 adet olacağı söylenen kriminal mı diyon neyse o tipleri kim yakaladı hapse atıldı kim dışarıya salıyo kötü zaten laf anlamıyo ona zaten birşey olmuyo kaybedecek hiç bir şeyi yok. Ha yaşlı amcaya toplum içindede olsa tek bir yerde de olsa bağırması yanlış ve saygısızca
Polis memurları kusura bakmasın, bakarlarsa da baksınlar; yengeç gibi yürüyen psikopatlara bir şey yapamayıp da baban yaşındaki bir ayağı çukurda insanlara bağıramazsın. Gücünüzü- silahınızı; sosyopatlara, psikopatlara ve toplum içinde huzuru/güven ortamını bozanlara kullanın. Gücünüzün yettiğine bu tip davranışlarda bulunmayı bırakın artık. Fırsat bulsa 100 yaşındaki adamı dövecek! Virüsü sanki bir tek 65+ bireyler taşıyor 65 yaş altı bireyler steril dolaşıyor. 65+ bireylere için çıkan yasak bile başlı başına suçtur. Ageism ayrımcılık suçudur, başka da açıklaması yoktur. Ben 65 yaşında bir birey olsam ben de tanımazdım böyle bir ayrımcılığı. Koruyacaksan herkesi koru, korumayacaksan kimseyi koruma. Bir de akıllı sıra insancıl bir kılıf uydurmuşlar ;" 65+ bireylerde mortalite daha yüksek olduğu için böyle bir karar alındı." hadi yaa, sevsinler sizin yaşlı bireylere olan sevginizi. Sözde yaşlı bireylerin ölmesi istenmediği için böyle bir karar alınıyor. Kimse gelip de "polis görevini yapıyor." demesin. Nedense o görev, azıcık dişli kriminal tipler söz konu olunca yerine getirilmiyor. Öfke kontrolün yoksa, o yoğunluğu stresi kaldıramıyorsan, az da olsa insan davranışı ve psikolojisinden haberin yoksa polislik yapmasın bu tipler. Sıradan insanlar polisten korkarken kriminal tiplerin hiç biri polisten çekinmiyor; bir terslik yok mu bu işte?
onder390, 1 yıl önce
1 3 Şikayet Et
adem güleç 27 Mart 2020 01:27
Bugün arkadaş normal konuşarak tatlı dille amcayı evine göndermeye çalıştı 70 yaşına yakın amca istedi ceza yazmıyım yazık 392 mı ne küsür para vermesin. Emekli maaş paraları bankadan çekilip ayağına gidiyo makbuz ve tutanak karşılığı her istedikleri alınıp evlerine götürülüyo. Bu amcam 3 kez dışarı çıktı en son yine tatlı dille eve gönderilmeye çalışıyorken yumruk çekti polise bugün bu videoyu izleyince kameraya almadığıma pişman oldum. Aynı adam saat 16:30 da 112 yi aramış ordan aradılar tamam ekiple maaşını çekip evine götürelim dedim biz de söyledik ancak illa dışarı çıkıp maaşımı ben çekicem. Polisin yaşlı adama böyle bağırması çok yanlış doğru demiyorum ama birde bunlar var.
tatlı sözle soylenerek evine gitmesi sağlanabilirdi...polisin kimseye bağırma hakkı yoktur. polis anne babasına da boyle davranıyorsa allah yardımcıları olsun ne diyelim...
ankarali.muhendis06, 1 yıl önce
1 6 Şikayet Et
bilenbiri 27 Mart 2020 01:05
Çok şerefli ve haysiyetli klavyeşör Sevgili Caveman gördüğüm kadarı ile interneti yeni bağlatmışsın hayırlı olsun, ilk önce internet dünyasına hoş geldin diyelim. Sayın Caveman, internette youtube denilen bir site var bi zahmet orada taratma yaparsan istediğin kadar bu konular ile ilgili görsel delil bulabilirsin, onu da biz öğretmeyelim, lütfen.
şerefin haysiyetin varsa, şikayetin olduğunda gelmeyen o polisleri savcılığa şikayet edersin, ispat edersin. Yok torbacıya gelmiyor, yok korkuyor vs. iftira atma, görevini yapmayan polis var madem, git ilgili yerlere bildir, suçu gizleme sende
Diagne38, 1 yıl önce
6 4 Şikayet Et
Melahatttt 27 Mart 2020 00:49
Ben burdaki polis arkadaşların haksız olan meslektaşlarını neden koruduklarını anlayamadım. Hayırdır karşıdaki ihtiyar düşman askeri mi. Allahtan akıllı uslu amirler, müfettişler, hakimler savcılar var. demekki sizin elinize kalsa vatandaş yandı desenize. Hayır meslektaşınız olabilir savunulacak bir yanı yok ki neyini eksiliyorsunuz yorumu. Çileden çıkmışmış, çıkmayacaksın çileden mileden adam gibi işini yapacaksın. Çok yüzümüze küfreden oldu gidip bizde aynını yapmadık kolunu kıvırdık taktık kelepçeyi çıkardık adaletin önüne. Hz Alinin hikayesi ders olsun hepinize. Hz Ali savaş meydanında rakibini yere yatırır tam kılıç darbesiyle düşmanını öldürecek ki yerdeki düşman Hz Alinin yüzüne tükürür. Hz Ali bir anda adamı öldürmekten vaz geçer ve dönüp gidiyorken yerdeki yaralı düşman sorar neden öldürmüyorsun beni der. Hz Ali sen bana tükürene kadar seninle Allah rızası için savaşıyordum ama tükürmen gururuma dokundu nefsim kabardı seni şimdi öldürürsem Allah için değil nefsim için öldüreceğim. Eğer nefsim için öldürürsem katil olurum. vatandaşın hal ve hareketi hoşunuza gitmedi diye kendiniz için bir şey yapamazsınız yaptığınız şeyi devlet için devletin koyduğu usül üzere yapacaksınız. Yaparsanız cezayı kesecek devletin yeteri kadar amiri, müfettişi, savcısı hakimi var. Kaldı ki garip ihtiyarın sesi de pek çıkmıyor. Koca adamı ailesinin yanında rezil etmiş. Ayıp ayıp. Haksızlığı savunmayın meslektaşçılık oynamıyoruz. Hepimiz bu devletin çocuğu. Vatandaşta bizim, poliste bizim, asker de bizim memur da bizim. Polis arkadaş yaptığı yanlışın çoktan farkına varmıştır bile. Yakında görevine döneceğine ve bir daha böyle hata yapmayacağına inanıyorum.
8 14 Şikayet Et
Da.daş25 27 Mart 2020 00:04
Çok basit açığa alma işlemi yapılıyor bu kadar küçük olaylardan açığa alınır mı ya açığa almayı katılaştırmalrı kazım önüne gelen açığa alıyorum öyle olmamalı eğer ceza verilme ihtimali yüksekse görevde çalışması sakıncalıysa açığa alırsın adamı 3 ay açığa alıcan canını sıkıcan moralini bozucan v.s sonunda tmm geri dön ceza da yok en fazla kınama gelir. Polisedestek memur güvencesi işletilmiyor polise var olan hak güvence verilmeli böyle küçük şeylerden açığa alınırsa oooo yani
24 11 Şikayet Et
1234567891011