GüneşliGünlerYakın. 19 Ekim 2020 09:45
şu saçma olan istifadan sonra 6 aylık bekleme süre kaldırılmalıdır.
0 3 Şikayet Et
romayı yakan adam 18 Ekim 2020 14:01
İstifa edip Bir gün sonra bile geçiş yapabilirsin çünkü sözleşmeliden kadroya direkt geçiş hakkı bulunmaktadır.
5393/49 belediye sözleşmeli personelim 657/4A olarak bir başka belediye ye kadrolu atanma ihtimalim var istifa etsem hemen göreve başlayabilir miyim?
Machbeth123, 2 hafta önce
0 2 Şikayet Et
Erhan7 18 Ekim 2020 13:01
Kadrolu öğretmenlikten KPSS puanıyla mühendislik kadrosuna atanma durumunda süreç nasıl işliyor? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum
0 0 Şikayet Et
Machbeth123 18 Ekim 2020 11:40
5393/49 belediye sözleşmeli personelim 657/4A olarak bir başka belediye ye kadrolu atanma ihtimalim var istifa etsem hemen göreve başlayabilir miyim?
0 1 Şikayet Et
aydın3131 18 Ekim 2020 09:30
Memur istifa ile universiteye beklemeden geçebilir. Bende bu şekilde geçtim. Bu site niye herşeyi bu kadar uzun açıklamayı seviyor ki, ne gerek var, konu basit ve net.
5 28 Şikayet Et
gipsytime 18 Ekim 2020 09:12
657'ye tabi olarak mühendis kadrosunda çalışırken üniversiteye öğretim üyesi olarak geçen tanıdığım var. İstafa edip geçti. İstifanın ardından hemen atandı. Tabi olunan kanun farklı olduğu için bekleme süresi üniversitelerin akademik kadrolarına geçişte söz konusu değil. Böyle bir durum olduğu halde muvafakat vermemek için elinden geleni yapan kurum müdürlerini de anlamıyorum. Adam istifa edip gidebilecekken bu neyin artistliği. Bırak gitsin adam eğitimine daha uygun bir kadro şansı varsa.
0 48 Şikayet Et
Seyyahyolcu 18 Ekim 2020 08:15
Güzel bir haber fakat muvafakat durumunda bir üniversiteden başka bir üniversiteye geçişte rektörlerin keyfi uygulamaları yüzünde ve yapılan Mobbing'ler yüzünden akademisyenler yıpranıyor. Muvafakat yazın gelir rektör bey sınırsız cevap verme hakkını kullanır. Randevu istersin kabul etmez, kapısına gidersin içeri almaz. İstifa edersin, 1 aylık istifa yazısını bekletme hakkını kullanır. Akademisyen hem maddi hem manevi olarak yıpranır. Sonra da akademik performans beklenir. Rektörlerin başka bir üniversiteye geçen akademisyen hakkında "kaçıp gidiyor" şeklindeki düşüncelerini artık terk etmesi gerekir. Çünkü yapılan hizmet devlete yapılıyor. X veya Y üniversitetesi önemli değil. Önemli olan devletin hizmet kalitesinin ve işleyişinin aksamamasıdır. Devlet adamlığı bunu gerektirir.
4 28 Şikayet Et
kytkbl 18 Ekim 2020 03:21
Memurlar net Sayın yetkilisi; söz konusu haber metni içeriğinde size katılmakla birlikte en önemli bir hususu atladığınızı belirtmek isterim. Şöyleki; 657 sayılı devlet memurları kanununun 1/2 maddesinde "...üniversitelerin, ...mensupları özel kanunları hükümlerine tabidir." şeklinde hüküm altına alınmıştır.
3 18 Şikayet Et