tuba çingay 25 Kasım 2020 09:47
Memurlar Nette sürekli gündemde olup sendikaların, Yök'ün umursadığı gün geçtikçe büyüyüp içinden çıkılmaz bir hal alan bu durumun çözümü basit. Ancak kimse çözüm bulmak istemiyor o ayrı mesele. Ya sevgili YÖK bir Yönetmelik çıkarmak bu kadar zor değil. Bizler devletin memuruyuz. Rektörlerin emir eri veya kölesi değil. Rektör hazretlerinin canı istediği gibi davrandığı bu adaletsiz muvafakat işlemini sona erdirin artık.Rektör hazretleri istediğine, torpili olana muvafakat verip, bi kesime de ya istifa et yada ölümüne burda kal diyor.21. yüzyılda bu kadar saçma bir şekilde yürütülen bir sistem ancak ülkemizde olur. Üniversiteler rektörlerin babasının çiftliği değildir. Ülkeyi kalkındıran ileri götürecek yegane hazinelerdendir. Ancak gel gör ki ülkemizde bu anlayışın aksine bizleri geri götüren adam kayırma, torpil, siyaset ne türlü geride kalınacak faaliyet varsa bu alanlara yoğunlaşmış, bilim üretmekten zaten söz edilemeyecek ortamlara dönüşmüştür. Ayrıca idari personele tayin konusunda yapılan mobbinglerde çalışma verimini düşürmektedir. Neyse daha bir çok konu var da işte en temellerinden bahsettim. Umarım ilgililer elini vicdanına koyup bir kurum oluşturur, Yök'ün sessiz kaldığı bu sistemdem kurtarılırız.
0 6 Şikayet Et
VATANUĞRUNA 24 Kasım 2020 14:28
Bazı üniversiteler belediyelerin bir şubesi haline gelmişken! Belediyelerden üniversitelere oluk oluk personel naklen atamaları oluyorsa, üniversitelerden de belediyelere geçişler aynı kolaylıkta olmalı. Ancak naklen atamalarda öncelik üniversiteden üniversiteye geçişlerde olmalı.
2 17 Şikayet Et
ErAdamm 24 Kasım 2020 14:04
Üniversite personelinin eş ve sağlık durumu tayini bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bu konuda bir çözüm geliştirmediği için ben sendikadan ayrıldım herkesten bu davranışı bekliyorum.
1 37 Şikayet Et
yakca35 24 Kasım 2020 11:28
Dediğinin doğru olma ihtimali var ben kaybediyom hep.
Eşiniz avukat olunca, bu tip kararlar normal. Siz bunu emsal gösterirseniz kabul edilmez, taaki eşiniz hukukçu değilse!
hulahopp, 6 ay önce
2 19 Şikayet Et
hulahopp 24 Kasım 2020 10:42
Eşiniz avukat olunca, bu tip kararlar normal. Siz bunu emsal gösterirseniz kabul edilmez, taaki eşiniz hukukçu değilse!
3 40 Şikayet Et
gr mustafa 24 Kasım 2020 10:14
üniversite idari personellerinin çektiği yetmedi mi ? yok mu bir insan bu konuyu çözecek. sendikalardan umut zaten.
6 84 Şikayet Et