İtfaiyeci kanıt 29 Ocak 2021 08:03
Bu karar İtfaiyecilik ve yangın güvenliği mezunu olan itfaiye teknikerlerinin 'itfaiyeci' olduklarını kanıtlamaya çalışmalarını gerektirecektir. Bu çok üzücü bir durumdur. Yönetmelikte adımız geçmiyor diye İtfaiyeci sayilmiyoruz. Bitirdigimiz üniversite aldığımız diploma yok sayıldı.İnanıyorum ki elbet birgün yönetmeliklerde adımız geçecektir. Ayrıca daha önce yürürlükte olan itfaiye yönetmeliginde destek personeli olarak araç bakım onarım işleri,personelle ilgili yazışmaları yapanlarin destek hizmeti olduğu açıkça belirtilmiştir. İtfaiyelerde fiilen çalışan fakat yangına gitmeyen birçok personel vardır. Kanunda yangına giden alır diye bir ibare yoktur. itfaiyecinin ilk görevi binalarda yangın çıkmasını önleyecek tedbirler aldirmaktir. Söndürme sonraki görevdir. Biz itfaiye teknikerleri ve diğer teknik muhendis arkadaşlar binalarda yangın güvenliği hakkındaki yönetmelik hükümlerini uygulamakla görevliyiz. Bizim özverimiz sayesinde ülkemizde çıkan yangın sayıları azalmakta, yangın çıksa bile binadaki insanların tahliyesi için yaptırdığımız kaçışlar sayesinde insanların canı kurtulmaktadır. Ayrıca personel arasında bu şekilde ayrım yapmak mesai ucretini yangına bağlamak doğru değildir. Bazı beldelerde hiç yangın çıkmazken, bazi beldelerde yoğunluk vardır. O zaman o ay yangın çıkmadı diye personelin maaşı kesilmeli mıdır?. Ben güzel ülkemde İtfaiyeci olduğum halde İtfaiyeci olduğumu kanıtlamaya uğraşıyorum. İnşallah birisi sesimi duyacaktır.
0 1 Şikayet Et
mehmettkk 08 Aralık 2020 12:57
bu çok hatalı bir karar.itfaiye söndürme yeri oldu.görevi sadece söndürmek.asansör düşmeden önlem almak lazım.düştükten sonra olay yerine illaki birileri gelir.itfaiye de binalarda ilk önce önlem alınmalı yoksa yangın söndürmek sonraki iştir.itfaiye teknik personel olmalı ve haklarıda verilmeli.çünki itfaiye olayları göre göre bunlara çözüm bulma yöntemleri gelişir.yanlış karar hemde çok.itfaiye söndürme ocağı değildir.itfaiye önlem alma yeridir.
0 1 Şikayet Et
Ahmetim18 03 Aralık 2020 02:15
10 yıldır kadro bekliyoruz 55 itfaiye eri çalışıyoruz 5 memur 5 belediye işçisi 45 belediye şirket işçisi 3 farklı statüde çalışan var biz haklarımızı alamıyoruz kadrolulardan fazla iş yapıyoruz aramızda 2 kat maaş farkı var duyun sesimizi artık !!!
4 2 Şikayet Et
kamu28 02 Aralık 2020 22:39
Bu Kişiler burada nöbette tutsa demek verilmeyecek bence şacmalık adam fiilen o işi yapıyorsa nöbeti kadar tutuyorsa
3 2 Şikayet Et