eskleeym26 19 Şubat 2021 10:33
Kitabın üzerinde Ahmet SEYREK yazması. Haberin içeriğinde ismin gizlenip AS olarak lanse edilmesi komediye şayan ;))
1 29 Şikayet Et
cdmstr 19 Şubat 2021 10:33
Üniversiteler en berbat kamu kurumlarından biridir. İçine girmeyen bilemez.
3 16 Şikayet Et
M.Emlak47 19 Şubat 2021 10:07
Attığınız başlık hatalı bence. Kitabın yazarı savumasında sadece 4 sayfa alıntı yaptığını ve bunu da kaynakçada gösterdiğini söylemiş. Savunmanın doğruluğunu teyit etmeden direkt suçlayıcı başlık atmanız hatalı bence. Kitabın yazarını tanımam, adını ilk kez duydum, ama insanların savunma hakkına saygı gösterilmeli
5 15 Şikayet Et
j. livingston 19 Şubat 2021 10:06
Sözel disiplinlerin en büyük problemi bu değil mi? Literatürü tara ve adamın cümlesini değiştirerek yaz ve kaynakçada belirt. Ohhh al sana makale. Kendi makalesinin kopyalandığını söyleyen kişi de başkalarından almadı mı o bilgileri? Hadi sahaya inin bi araştırma yapın diyen bir sisteme ihtiyaç var. Akademik seviyeyi yükseltmek istiyorsak, saha araştırması olmayan tezler hatta makaleler bile kabul edilmemeli. sosyoloji doktoru bir tanıdığım suriyeli gelinler üzerine hazırlayacağı makale için şehrin görece kırsal olan mahallelerine gidip gelinler ve aileleriyle görüşmeye gidiyor düzenli olarak. Yaptığı literatür araştırması sonucu şu: Tam 15 farklı kişi 15 farklı makale yazmış bu konuda ama hepsi birbirinden alıp masa başında yazmışlar. Bir tane saha araştırması yok. O makalelerle puan alıp doktor, doç ve prof oluyorlar. Uluslarası bir tane yayını olmayan binlerce prof var üniveristelerde maalesef.
0 23 Şikayet Et
feridun74 19 Şubat 2021 09:02
ülkemizdeki bilim anlayışının, bilim düzeyinin geldiği nokta. Her yere üniversite açarsan, binlerce hoca olursa bu tür işler normalleşir. Bilim çevreleri, bilimsel yayın hazırlama anlayışı bunu teşvik ediyor zaten ama abartılıyor tabi... intihal kopyacılıktır, kopyacılar arttı.
5 27 Şikayet Et