Ölümbizi ayırana dek 06 Nisan 2021 17:24
Paralı troller kendini nasıl da belli ediyor. Bu kanal ABD projesidir. Savaş gemilerini bogazdan geçiremediği için kanal kazdiriyor. Bari parasını verse namussuz ABD. Cebimizden çıkacak maalesef. ABD'nin işi bitince de anca tekne gezisi yapilir o kanalda.
3 11 Şikayet Et
refleks22 06 Nisan 2021 15:20
yolcu garantili havalimanları gibi yani ;) getiri sağlayacak illaki ama mütehaitlere
4 15 Şikayet Et
kalemli-adam07 06 Nisan 2021 15:03
Kanal abd projesi. İstediğiniz kadar güzelleyin, övün. abd karadenize girmek için birilerine kanal açtırıyor...
6 14 Şikayet Et
Belketin 06 Nisan 2021 13:02
Yola, baraja, havaalanına, köprüye, hastaneye, savunmanın sanayiinin güçlendirilmesine, enerji kaynakları aranmasına, uzay çalışmalarına karşı olan, daha doğrusu memleketin hayrına ne iş olursa karşı çıkan CHP Tarikatı ve ona gönlünü, gönlüyle birlikte yalnızca yaşamak için azıcığı ayrılarak gerisi teslim edilen zeka sahiplerinin memlekete yeni gelir kaynağı sağlanmasına doğal olarak karşı çıkacaklardır. Onlara göre zaten turizm de yanlış, dış yatırımcı da sakıncalı. Çünkü ülkenin kaynaklarının kullanılması, o hayal ettikleri fakir, etkisiz ve küçük Türkiye'nin varlığına engel teşkil edecektir.
20 5 Şikayet Et
NAZİF DURMAZ 06 Nisan 2021 13:00
Kanal İstanbul yapılacak. Karşı çıkanlar ABD ve satın alınmış adamları ile geniş düşünemeyen, arka planı bilmeyen bir grup. Yapılmasını isteyenler ise ÇİN ve küresel çete ile ekonomik düşünen bir grup. Şimdi hükümet yapsa veya yapmasa bir taraf ile yaftalanacak. Ancak kanaldan vazgeçmeyip, geri adım atmazsak (ki ABD terör devleti geri adım atmamızı istiyor) ülkemizde bir takım iç karışıklık çıkartılacak. ABD Biden ile birlikte tekrar suikastler/sabotajlar dönemine başladı. Fransa da Dassault' un helikopterinin düşürülmesi, Myammar kışkırtması, Suveyş Kanalını sabotajı ve bir çok şey. Ülkemizde de bir takım eylemler yaptırtacaklar ancak halk "Vatan" paydası üzerinde birleşirse emellerine ulaşamazlar.
14 7 Şikayet Et
samet.by 06 Nisan 2021 12:36
madem ibadetlerini yapıyorsun. demek ki idrak edemiyorsun. maun suresi 5. ayeti oku...
6 1 Şikayet Et
Dead-men 06 Nisan 2021 11:54
Onu bunu bilmem ama tek bildiğim, yapılan garantili geçiş vb ile milletinin sırtına yine en az 25 yıl ödeyeceği, borç yükleyecekler.
3 17 Şikayet Et
Caro46 06 Nisan 2021 11:19
Sayın Arkadaşım, inanın sizinle o kadar çok ortak görüşü paylaşıyorum. Ama bu kanal faaliyete geçerse ekonomik olarak ülkemize zaman içinde kendini amorti etmiş bir şekilde getiri sağlayacaktır. Benim buna inancım tamdır. 3.köprü, İstanbul havalimanı da ilk önce bu şekilde eleştirildi ama görüldü ki ekonomik getirisi tahmin edildiğinden (pandemiye rağmen) daha hızlı oldu. Yapılan şehir hastaneleri de öyle. Atılım da geç kalınır ise bu sefer hiç bir yatırımın yapılması söz konusu olmaz. Uçak yapmaya gerek yok ya da araba yapmaya gerek yok, nasılsa diğer ülkeler yapıyor biz de alırız mantığı gelişir. Uçak fabrikalarımız niçin kapatıldı. (Gerçi kapatanlara sormak lazım). Şimdi ise kendi uçağımızı, arabamızı yapmak için uğraşıyoruz. Benim zamanımda olmasında ben öldükten sonra ne olursa olsun demek doğru değil o zaman bu toprakları bize bırakan atalarımıza hainlik etmiş oluruz. Allah'ın rahmeti ve selamı üzerinize olsun.
Kusura bakmayın ama söylediklerinizin tamamı yanlış. 1. si ABD'de Türkiye'de dolar üzerinden borçlanıyor. Fakat onlar matbaada basıp ödeyebilirken biz çalışıp kazanarak ödemek zorunda kalıyoruz. 2.si Atatürk döneminde yapılan yatırımların hemen hepsi milli bütçeden yapılmıştı. Hazine garantili kapitülasyonların ne demek olduğu bilindiği için. Ayrıca bu yatırımların tamamı fabrika, üretim tesisi ya da o üretim tesisine ulaşacak yoldu. Çok az istisnası var. ABD boş bir uzay macerası yaşamıyor. Uzay madenciliği, uygu internet gibi birçok para kazandıracak yeri var (bu yüzden biz bile milli uzay programı ilan ettik). Ekonomik gelişim yolla, köprüyle olmaz. Bunlar sadece gelişime hizmet eder destekler. Gelişim teknolojiyle, sanayiyle, bilimle olur. Dünya yeni bir sanayi devriminin eşiğinde, bu ortamda hayal kurmak, parayı verimsiz alanlara harcamak ancak siyasi bir tercih olur. Bunun ekonomik yanı yoktur. Çünkü aynı işlevi yapan bir su yolumuz zaten var. Ama teknolojik markamız, arabamız, kaliteli üniversitemiz, iyi bir eğitim sistemimiz, dünyaya sattığımız bilimimiz teknolojimiz yok. Hayati önemli olan şey budur. Tüm bunlara rağmen politik sebeplerle kanalı savunabilirsiniz. Anlarım ama lütfen ekonomik olarak karlı olacak demeyin. Kaynak ne? Karadeniz ülkeleri ve ticareti ve gemi trafiği belli. Şöyle sorayım size, sizin evinizde (herhangi bir beyaz eşya olsun örneğin buzdolabı) size yeter bir buz dolabı olsun. Ancak oturma odanız boş, salon koltuğu kırık, yatak odasında gardrop bozuk vs. Gidip tekrardan ve en pahalısından buz dolabı mı alırsınız yoksa ihtiyaçlarınızdan birini mi karşılarsınız? İşte bu fırsat maliyetidir. Ve kanalın fırsat maliyeti çok yüksektir ekonomik getirisi de yoktur. Tüm bunlara rağmen destekleyebilirsiniz. Ama ekonomik olarak değil. Çünkü komik oluyor.
T.C. Müfettiş, 1 ay önce
16 3 Şikayet Et
SİSD 06 Nisan 2021 11:16
Olmaaaaaz, istemezükkkkkk. Bu kafa boğaz köprülerine ve marmaraya da karşıydı.
25 10 Şikayet Et
Deliriş 06 Nisan 2021 11:05
şu kadar araba geçecek diye yaptığınız köprüler için için milyonlar ödüyorsunuz yüklenici şirketler hedeflenen sayıya ulaşılmadığı için. makine ile kazılmış 200 m genişlik 25 m derinliğe sahip bir kanaldan hiçi bir cacık olmaz. milyarlar yatar toprakta öyle. inadı bırakın
6 20 Şikayet Et
123456