cc216 09 Nisan 2021 09:49
Eyyyy hobibahçesi yıkılsın diyenler: bu bahçeleri yıkmanın kime ne faydası olacak bu zamana kadar izin veren,elektrik,su aboneliği verip hizmet götüren belediyelerin hiç mi suçu yok da şimdi bütün suç vatandaşta oluyor.21.yy 3.dünya ülkelerinin uyguladığı çözümler neden ülkemizde uygulanmaya çalışılıyor daha 2 tane bahçe yıkımında çıkan olayları herkez görmüştür yazık değilmi o insanlara daha bunun gibi ülke genelinde 100 bin bahçe var nasıl olacak. bir ceza verecekseniz suyunu kesersin,elektriğini kesersin,para cezası kesersin,hizmet götürmezsin ama bu ceza yıkım olmamalı.yıkım ölüm cezasıyla eş değerdir ülkemizde ölüm cezası yokken evler neden yıkılıyor peki.haaa şunu dersen anlarım biz buraları yıkıyoruz ancak sizleri mağdur etmiyeceğiz belediyemizin yaptığı hobibahçelerinden hak sahiplerine ayder yaylasında olduğu gibi vereceğiz diye bir çözüm önerisiyle gelseler bir nebze olsun anlaşma yoluna gidilebilir.gelişmiş ülkelerin izlediği yol bu olmalı böyle bodoslama dozerle kepçeyle kapıya dayanılmamalı.orada çoluk çocuğun yaşadığı travma hiçmi hesaba katılmıyor.sincan ziraat odası başkanıda çıkmış uyuşturucu satanlarla hobibahçe sahiplerini aynı kefeye sokuyor böyle birşey olabilir mi yaa.oraları alan bir çok kişi yasak olduğunu bilmiyordu kandırıldı.sigaranın zararları dolandırıcılığa karşı yapılan kamu spotları gibi kamu spotları yapılıp vatandaş bilgilendirilseydi bu kadar mağduriyet oluşmazdı.yıkılsın diyenlerde lütfen biraz duyarlı olsun kaş yapayım derken göz çıkarmasınlar onlardaa bizim vatandaşımız unutmasınlar.
0 9 Şikayet Et
son_kale24 08 Nisan 2021 10:39
Herkesin doğayla baş başa kalması, toprağa ayak değmesi insanı haktır. Fakat bunu yapabilmesi için yeme içme, tuvalet, barınma ve tarım aletlerini muhafaza edebileceği vb. bir alana ihtiyaç var, yer vatandaşın kendisinin olması şartıyla tarlanın yüzde 2,5 imar hakkı, en fazla 250 m2 olacak şekilde, doğayla uyumlu tip projelerle, sıkı bir kontrolle bu iş çözülebilir. Ama hiç çözüleceği zannetmiyorum, o zaman belediyeler kafasına göre imara açamayacaklar, müteahhitler villalı evlerinden korkunç kar edemeyecekler, sonra bahane de hazır tarım arazileri hobi bahçelerine kurban ediliyor, demiyorlar ki zaten tarla boşta adam oraya gitti mi kendine bakamıyor ki tarlasına baksın da tarım yapsın.
1 5 Şikayet Et
YOLDANGECENADAM 07 Nisan 2021 23:59
Yıkın gitsin Ayrıcalıkları ne bunların? Hobilerini kendilerine ait mülklerde yapsınlar.
17 35 Şikayet Et
Yusuf22 07 Nisan 2021 23:55
Devletimizin işlerine akıl ermiyor. Bu hobi bahçeleri son 5-6 yıldır yoğun bir şekilde yapılıyor. Her yerde zengin gücü yerinde olan emlak rantçıları şehre yakın yerlerden dönümü 10 binden tarla aldı. Onu kooperatif kurduk bilmem ne diyerek dönümünü millete 100-200 bin arasında sattı. Vatandaşta gitti bu arsalar üzerine dünyanın masrafını yaparak bağ evi yaptı. Devletimiz ve tüm yetkililer yıllarca bunu seyretti. Belki şu an birkaç milyon kanunsuz bağ evi yapıldı. Bu da demektir ki, aile fertleriyle birlikte en az 6-7 milyon kişiyi etkileyecektir. Peki madem yıkacaktınız, şimdiye kadar aklınız neredeydi? Neden seyrettiniz? Hem tarım arazileri böyle bir amaçla kullanıldı. Hem de vatandaş toplamda milyarlarca masraf yaparak bu yapıları yaptı. Niye zamanında engellemediniz? Milletin bu kadar parasına yazık değil mi? Hep aynı numaralar. Belediye 30 kata izin verir. Adam 30 katlı bina yapar. Sonra yıkım kararı verilir. yine şehirlerde belediyeler zamanında imar çıkarmaz, yeterli imar alanı açmaz [çünkü önce rantçılar (bunların çoğu da belediye meclis üyesi..vs.) tarla fiyatına çevredeki arsaları toplamalı] vatandaş gider kafasına göre evini yapar. Sonra çarpuk-çurpuk şehirler ortaya çıkar. Hep iş işten geçtikten sonra gürültü çıkarılır. Bunlar yanlış oldu denir. Yine Uzungöl ve Ayder meselesi de böyle değil mi? Yahu kardeşim doğallığını koruyacaksan zamanında önlemini alsana. Önce yapılmasına izin veriliyor, sonra yıkalım deniyor. Bunlar milli servet değil mi? Ha bu arada, hobi bahçelerini bu saatten sonra zor yıkarsınız. Sayıları o kadar çok ki, yıkmaya kalkan iktidarın kendisi yıkılır. Hiç bir işimizi doğru yapmayız. Ancak boş boş sağa-sola babalanırız.
7 39 Şikayet Et
telekomik 07 Nisan 2021 23:04
Gereksiz hareketler bunlar. Boş durunca tarımda kullanılmıyor ki.
28 16 Şikayet Et
ıbra 07 Nisan 2021 22:33
Tüm tarım yapılabilecek yerlere hobi evi yapıldı tüm köylerde de durum bu habis evi yapllrdl yllklmasl zor çünkü yapllan çok fazla
39 30 Şikayet Et
hedef2024 07 Nisan 2021 22:17
Haftaya iş makinalarının yoluna gül mü dökecekler de erteliyorsunuz
42 25 Şikayet Et
Yolcueren 07 Nisan 2021 22:00
ailemin en az 30 yildir şimdiki adı hobi bahçesi olan bahçesi var. benim şahsıma ait 15 yıldır bahçem var. iznim, yapı ruhsat belgem, kapı numaram, ev numaram var. şebeke suyum elektriğim herşeyim var. yani resmi herşeyim. resmi ve nizami olduğu için belediye suyumu bagladi. yolumu geldi acti. bende vergimi harcimi ödedim. tarım arazisine bahçe yaparsanız, izinlerinizi almazsanız, imara aykırı iş yaparsaniz, yikarlar.... bide dernek kurmuşlar. dernek başkanı beni bulsun bu iş nasıl olur ona seminer vereyim. insanların hayallerini paralarını böyle çarçur ettiemeyin. emlakçılar her tarlayı hobi bahçesine çevirir oldu. yıksinlar hepsini. nizami olmayan heryeri yıksinlar.
38 50 Şikayet Et
vosvoscuk 07 Nisan 2021 21:55
bana göre modern gecekondu bu evler. ses çıkarılmasın bir kaç sene sonra site dikmeye kalkarlar. yıkılsın ve birdaha kimsenin yapmasına müsade edilmesin. bağ bahçeyle uğraşacaklarda bi zahmet köylerine gitsin.
75 83 Şikayet Et
coortej 07 Nisan 2021 21:43
Madem yıkacaktınız niye izin verdiniz?onca insanın rant sağladı düşünüldüğünde tavşana kaç tazıya tut denildi.Satanlar parayı buldu olan yine alana oldu.
32 77 Şikayet Et
12