manisavi 06 Mayıs 2021 10:40
bakanlık ne güzel açıklamış. hala neyini anlamıyorlar. biraz sakin olup okusalar bir araştırsalar ne kadar komik duruma düştüklerini de anlayacaklar. bak iibf'li güzel kardeşim: a kadro ile gelecek adamla, dairede çalışan adamın bir bağlantısı yok. yani halen çalışan belli bir birikim elde eden, tecrübe kazanan, mevzuat bilen, iş bilen adam ki bu örneğin vhki kadrolu memur (örgün/açıktan ikiside var); kurum içi sınav ile aynı koltukta, aynı masada, aynı iş için uzman olacak. yani yan masa, yan koltuk yine boş!, a kadro ile gelebilirsin iibf'li, sorun yok. zaten sana ihtiyaç var ki maliye bakanlığı kadro açıyor. kaldi ki sen o yan masaya gelince seni eğitecek, sana işi öğretecek olan o iş bilen beğenmediğin vhki. şimdi umarım anlaşılmıştır. adam hem uzman yardımcısına iş öğretsin yetiştirsin, hemde vhki olarak kalsın. umarım bakanlığın bu net açıklamasından sonra birileri birilerine hala gaz verip rant elde etmeye çalışmaz, boş boş dava açacağız demez. dese bile beyhude.,
0 4 Şikayet Et
kimimben134 05 Mayıs 2021 13:03
A sınıfı kadro tam bir saçmalık zaten.Devletin bütün alımları sadece düz memur şeklinde olmalı(doktor,mühendis,teknik personel gibi kadrolar hariç).Böylece tüm mezunlar homojen bir havuzda toplanmış olunur ve kimse bize kadro açılmıyor diye serzenişte bulunmaz. Ünvan da tecrübe kazandıkça iş öğrenildikçe ve periyodik olarak açılacak sınavlarla elde edilmeli.Örneğin;İdari hakimi zabıt katiplerinden,Müfettişi gelir uzmanlarından,Gelir uzmanlarını memurlardan,Kaymakamı içişleri bakanlığı personelinden alınmalı gibi.Önce çırak sonra usta olunur.Devlet ise tam tersini yapıyor.
1 7 Şikayet Et
Sado6590 05 Mayıs 2021 11:33
Yaaa bakanlık mala anlatır gibi anlatmış ama nato kafa nato mermer
Bu açıklama biraz garip değil mi? Sıradan bir memur veya trol mü bu açıklamayı yazıyor acaba? Yoksa çaycı mı? Şimdi iibf bitirmiş üniversite mezunu gençler bu açıklamaya inanır mı sanıylr acaba? Devlet kurumlarında boş bir kadroyu nasıl doldurusanız doldurun, ilk defa atanacak kişilerin atanma şansınız azaltmış olursunuz. Boş yer yoksa devlet alım yapmaz.
otomobil-savaslari, 4 gün önce
2 6 Şikayet Et
Sado6590 05 Mayıs 2021 11:31
Mala anlatırmış gibi anlatmış bakanlık ama yine anlamamışsın. Helal sana
Sipariş üzerine yazdırılmış bir açıklama. Üniversite mezunu gençler bunu yemez. Boş olan "Gelir Uzmanı" kadrolarını, kurum içi göstermelik sınavlar yaparak, açıköğretim bitirmiş ilkokul mezunu çaycılarla, lise mezunu şoförlerle, ortaokul mezunu vhki memurları ile doldurursan, KPSS den 90 almış üniversiteli gençler atanacak boş kadro bulamaz. Bu kadar basit...
otomobil-savaslari, 4 gün önce
3 7 Şikayet Et
furkanemytu 05 Mayıs 2021 04:17
okuyoruz zaten açıktan 2.5 senede bitiyor iibf. 4001 artırılmalı
Merkezi atamaya herkes girebiliyor seni tutan mı var sende al payını herkes kendi alanında çalışmak ister
brsgkc08, 3 gün önce
1 5 Şikayet Et
brsgkc08 05 Mayıs 2021 03:00
Merkezi atamaya herkes girebiliyor seni tutan mı var sende al payını herkes kendi alanında çalışmak ister
Zaten merkezi atamalarda Aslan payını ibf alıyor hala ağlıyorlar
furkanemytu, 4 gün önce
8 0 Şikayet Et
demeksendegidiyorsun 04 Mayıs 2021 22:00
kamuda kura ile atanan taşeron temizlikçi 7000 tl alıyor bunu biliyormuydunuz
9 14 Şikayet Et
furkanemytu 04 Mayıs 2021 19:00
Zaten merkezi atamalarda Aslan payını ibf alıyor hala ağlıyorlar
41 17 Şikayet Et
mehmet yldm 04 Mayıs 2021 15:35
Yine iibf liler her yerde bize kadro diye ağlıyorlar az kaldı doktorlarda bizden dicekler ama cidden çok antipatik bir duruma soktular kendilerini farkında değiller.Uc beş kitap satayım diye bir kaç kişinin peşinden gitmek yazık... Kurumici ana sütü gibi haktır helaldir.
62 34 Şikayet Et
brave20 04 Mayıs 2021 14:58
Bakanlığın açıklaması çok net ve doğru. Maliye bakanlığın açtığı kurumiçi sınavlarda birinci şart LİSANS mezunu olma şartıdır. İkinci deneyim şartıdır. Üçüncüsü dıştan alımlarada etkilememektedir. Yorumlarda konuyu bilmeyen birilerine yanlış algı yapmasın kimse yok lise mezunu çaycı şoför yükseliyor bedava diye.
49 42 Şikayet Et
12