milen2288 12 Şubat 2013 20:23
eylülde atanmama rağmen askerde olduğumdan göreve henüz başladım 2 gün oldu.. acaba adaylığım kalkmadan il içi başvurabilirmiyim.. ben şu anda ilçedeyim merkeze geçme hakkım / fırsatım varmı ???
0 0 Şikayet Et
SLHTTNSRTKY1 12 Şubat 2013 20:07
andolu lisesi öğretmeni olmadığım halde;il içi eş durumu tayininde anadolu lisesine tayin isteyebilir miyim? (düzeltme)
0 0 Şikayet Et
SLHTTNSRTKY1 12 Şubat 2013 19:56
öğrtmn arkadaşlar; ben anadolu lisesi öğretmeni değilim,il içi tayinde anadolu lisesine tayin isteyebilir miyim. bilgisi olan varmı?
0 0 Şikayet Et
knocklove 12 Şubat 2013 19:23
neye yarar bu eş durumu atamsaı çok merak ediyorum. burda umutla bekleyen arkadaşların umudunu kesmek istemem ama İL DIŞI ÖZRÜNDEN sonra isteyeceğimiz yer kalmadı. önce il içi eş durumu yapılmalıydı.İl içi ile o ilin öğretmen normu değişmiyor.lakin il dışı ile boş kadrolar doluyor.
0 0 Şikayet Et
kulhakkı99 12 Şubat 2013 19:02
evet başvurabilir hocam. ancak, ağustosta "isteğe bağlı olarak" (özür durumundan değil) bir atama ile herhangi bir okula gitseydi, o başvuramazdı. Özür durumu devam ediyorsa, başvurabilir denildi. (147 alo meb'den)
eylül döneminde ildışı özür grubuyla eşinin bulundugu ilçeden farklı ilçeye tayinle gelen biri il içi tayin basvurusunda bulunabilirmi... bilgisi olan varmı...
mozdil59, 8 yıl önce
0 0 Şikayet Et
kulhakkı99 12 Şubat 2013 18:59
Hocam, bu konuda biz de aynı durumdayız. 147 ile görüştük ve cevabı örnekle aynen iletiyorum: Özür durumuna bağlı olarak 2012 yılı Ağustos ayında illerarası atama ile bir okula atanan öğretmen, "ÖZÜR DURUMU" devam ediyor ise, il içine başvurabilir. Şu iki örnek ile bilginin teyidini aldım: Örnek A: Adana'dan Zonguldak'a eş durumundan 2012 ağustos'ta bir tayin istemiş ve Zonguldak'ta görev yapıyorsunuz. Aynı özür durumundan, eş durumundan Zonguldak'ın Ereğli ilçesine tayin isteyebilirsiniz. Örnek B: Adana'dan Zonguldak'a "İSTEĞE BAĞLI OLARAK" (dikkat! özür durumu değil) 2012 ağustos'ta bir tayin istemiş ve Zonguldak'ta görev yapıyorsunuz. Şimdi ise evlendiniz ve özür durumundan, (eş durumundan) Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gitmek isterseniz "TAYİN İSTEYEMİYORSUNUZ" .. Nacizane benim birebir konuştuğum ve karşı taraftan onay aldığım durum budur..
5.madde ne demek istiyor? eşim 2011 yılında öğretmenliğe başladı ama 2012 yılı eylül ayında eş durumundan şu anki okuluna atandı. yani yeni okulunda 1 yıl olmadı. ama 5. madde "öğretmenliğe 2012 yılı içerisinde atananlardan" diye başlıyor. Eşimin ataması olur mu bu durumda? bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.
dire wolf, 8 yıl önce
0 0 Şikayet Et
memet10 12 Şubat 2013 18:58
eylül 2012 döneminde ildışı özür grubuyla eşinin bulundugu ilçeden farklı ilçeye tayinle gelen biri il içi tayin basvurusunda bulunabilirmi?
0 0 Şikayet Et
kulhakkı99 12 Şubat 2013 18:56
hocam, bulunduğunuz ile "ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI OLARAK" geldiyseniz ve "ÖZÜR DURUMUNUZ DEVAM EDİYOR" ise, elbette başvurabilirsiniz. 147'den aldığım bilgi bu yönde. Haa yok isteğe bağlı geldiyseniz, "o zaman olmaz" dediler. Umarım olur. Siz de arayın isterseniz. Hayırlısı olsun.
bulunduğum ile ağosytosta geldim 1yıl olmadı şimdi tayin isteyemeyecekmiyim
neş remö, 8 yıl önce
0 0 Şikayet Et
kulhakkı99 12 Şubat 2013 18:55
Özür durumuna bağlı olarak 2012 yılı Ağustos ayında illerarası atama ile bir okula atanan öğretmen, "ÖZÜR DURUMU DEVAM EDİYOR İSE", il içine başvurabilir. Şu iki örnek ile bilginin teyidini 147'den aldım: Örnek A: Adana'dan Zonguldak'a eş durumundan 2012 ağustos'ta bir tayin istemiş ve Zonguldak'ta görev yapıyorsunuz. Aynı özür durumu halen geçerli ise, şimdi eş özründen Zonguldak'ın Ereğli ilçesine tayin isteyebilirsiniz. Örnek B: Adana'dan Zonguldak'a "İSTEĞE BAĞLI OLARAK" (dikkat! özür durumu değil) 2012 ağustos'ta bir tayin istemiş ve Zonguldak'ta görev yapıyorsunuz. Şimdi ise evlendiniz ve özür durumundan, (eş durumundan) Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gitmek isterseniz "TAYİN İSTEYEMİYORSUNUZ".. Nacizane benim birebir konuştuğum ve karşı taraftan onay aldığım durum budur.. Bu konu hakkında soru işaretleri varsa, 147 aranabilir ve alınan cevaplar burada paylaşılabilir. Bu sayede konuyu bir parça da olsa netleştirebiliriz diye düşünüyorum. Saygılarımla.
0 0 Şikayet Et
memet10 12 Şubat 2013 18:55
eylül 2012 döneminde ildışı özür grubuyla eşinin bulundugu ilçeden farklı ilçeye tayinle gelen biri il içi tayin basvurusunda bulunabilirmi?
0 0 Şikayet Et
1234567891011