1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ KPSS \ Nakil

Nakil

 
15:50
27 Şubat 2016
Sözleşmeli atananlar, KPSS ile başka kuruma memur olarak geçebilir mi?Sözleşmeli Atananlar KPSS ile Başka Kurumlara Geçebilirler mi? Tercih Hakları Yanar mı?
 
 
12:10
18 Mart 2015
Çalışanlar için KPSS tercihleri ve nakil konusu2015/1 yerleştirmeleri Haziran ayında yapılacak. Adaylarımızdan gelen sorulara açıklık getireceğiz.
 
 
01:35
23 Temmuz 2014
Aday memur, KPSS ile yeniden başka bir memur kadrosuna geçebilirDevlet Personel Başkanlığının 2005 tarihli görüşü
 
 
10:05
17 Temmuz 2014
KPSS ile yerleşenler teknik ünvanlara nasıl geçiş yapar?KPSS tercihleri ile mezun olduğu bölümün hizmet sınıfına yerleşemeyen adaylarımızdan nasıl kendi unvanlarına geçeceklerine dair soruları cevaplandırıyoruz.
 
 
12:01
15 Temmuz 2014
Muvafakat vermeyen kuruma, tazminat şokuİstanbul İdare Mahkemesi zamanında muvafakatı vermeyen idarenin, maddi tazminata mahkum edilmesine karar verdi.
 
 
10:05
14 Mayıs 2014
Muvafakat alabilir miyim?KPSS sınav ve yerleştirmelerinde en çok sorulan sorulardan birisine cevap arıyoruz.
 
 
11:50
26 Ağustos 2013
Kadroya geçen 4/B'liler başka kadroya atanabilir mi?Kadroya geçen sözleşmeli personel sınav sonucuna göre başka kurumlara naklen atanabilir mi?
 
 
02 Temmuz 2011 00:53
Çalışan memur, KPSS ile yeni yerleştiği memur kadrosuna istifa edip geçemez
657 sayılı Kanunun 97. maddesinde istifa eden bir Devlet memurunun, yeniden 657'e tabi memur kadrosuna atamasının yapılabilmesi için, en az 6 ay beklenmesi gerektiği yönünde bir hüküm bulunmaktadır. Ancak bu hüküm, memur olarak çalışmakta olup da, KPSS tercih işlemlerine katılan bazı adaylarca yanlış değerlendirilmektedir. Bazı memur arkadaşlar, KPSS tercih işlemleri ile yeni bir memur kadrosuna atanmaya hak kazandığında, istifa edip 6 ay bekledikten sonra yerleşmiş olduğu memur kadrosuna atanabileceğini düşünmektedir. Bu düşüncenin yanlışlığına dair bir açıklama için başlığa tıklayınız.
 
 
29 Aralık 2007 17:45
4/B'lilerin KPSS Tercihleri Karşısındaki Durumu
Sitemiz ilan.memurlar.net servisinde tüm ilanları yayımladığımız gibi 4/B'li personel alım ilanlarını da yayımlamaktayız. Daha önceleri sınırlı sayıda unvanda uygulanabilen 4/B'li personel alımı, 21 Nisan 2007 tarihinde 657 sayılı Kanunda yapılan değişiklik sonrasında tüm unvanlarda uygulanabilir bir personel alım yönetimine dönülmüştür. 4/B'li olarak çalışanların nelerle karşılaşabileceklerine dair detaylı açıklama için başlığa tıklayınız.
 
 
17 Aralık 2007 10:18
İşçi Olarak Çalışmak İsteyen Adaylara Birkaç Hatırlatma
İşçi alımlarını Türkiye İş Kurumu koordine etmekte olup, yayımlanan tüm ilanlar, ilan.memurlar.net servisinden sitemiz ziyaretçilerine duyurulmaktadır. İşçi olarak çalışmaya başlanılan kurumun özelleştirilmesi durumunda ne olunacağı, KPSS puanının yeniden kullanılıp kullanılamayacağı, işçinin naklinin olup olmayacağı, işçilikten memurluğa geçişin olup olmadığı gibi sorulara verilen cevaplar için başlığa tıklayınız.
 
 
08 Kasım 2007 15:38
Memur istifa edip hangi görevlere başlayabilir?
Daha önceki yıllardaki uygulamalar göz önüne alındığında 2008 yılında da hem ortaöğretim hem de yüksek öğrenim mezunları için bir KPSS sınavı açılacaktır. Daha önce de belirtildiği üzere, KPSS sınavlarına, memurlar da girebilmektedir. Ancak, başka bir kadroya yerleşen bir memur, eğer muvafakat alamaz ise hemen istifa yolunu düşünmektedir. Oysaki, bir memurun istifa edip yeni bir memuriyete başlaması mümkün değildir. Bu konudaki kısıtlama ise 657 sayılı Kanunun 97'inci maddesinden kaynaklanmaktadır. Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
04 Kasım 2007 14:15
İstifa Edip, Başka Bir Memurluğa Atanma Dönemi Bitti
KPSS'ye memurlar da girebilmektedir. Başka bir kadroya yerleşen bir memur, eğer muvafakat alamaz ise hemen istifa yolunu düşünmektedir. Geçtiğimiz yıllarda, istifa eden bir memurun başka bir memurluğa atanıp atanmadığını kontrol etmek mümkün değildi. Ancak, Sosyal Güvenlik Kurumunun kurulması ve emeklilik bilgilerinin tek merkezde toplanması ile artık memur olarak çalışan bir kişinin istifa edip, başka bir memuriyete geçtiğini tespit etmek mümkün hale gelmiştir. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
20 Ağustos 2007 14:25
MEB, KPSS İle Yerleşen Memurların Atamalarını Yapmıyor
Kamu personeli olarak çalışanların KPSS'ye girip giremeyeceği sorunu, Devlet Personel Başkanlığının geliştirmiş olduğu bir yorum bağlamında çözülmüştür. Buna göre memur veya diğer statülerde olanlar da KPSS'ye girebilmektedir. Devlet Personel Başkanlığının bu görüşü doğrultusunda, KPSS ile yerleşen memurlar, muvafakat alabilirlerse, yerleşmeye hak kazandığı kadroya atanabilmektedir. Ancak, MEB, 2007/5 KPSS yerleştirmesi ile yerleşen ve memur olan adayların atamasını yapmayacağını açıklamıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
16 Temmuz 2007 17:49
Sözleşmeli olarak çalışanların KPSS ile yeniden yerleştirilmesi nasıl olmaktadır?
 
 
05 Nisan 2007 15:57
KPSS ile yerleşen aday memur işçi kadrolarına başvurabilir mi?
 
 
02 Nisan 2007 10:11
Atanacak Adaylar Nelerden Mahrum Kalacak?
Bugün 2 Nisan 2007... KPSS tercih işlemlerinde son gün... Özellikle, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen kadroları ile Sağlık Bakanlığı kadrolarına başvuracak adaylar büyük bir tedirginlik içinde... Zira yerleştirmede bir kadroya atanılması halinde, daha sonra açıklanacak bu kadrolara başvuru yapılıp yapılamayacağı konusunda kesin bir açıklama hiçbir yerde bulunmamaktadır. Adaylarda kafa karışıklığı oluşturan bu sorunların cevabı için başlığa tıklayınız.
 
 
27 Mart 2007 18:24
Eş Durumundan Nakli Düşünen Memur Adayları Nasıl Tercih Yapmalı?
Evlenme arefesindeyken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen KPSS tercihi ile ilk defa bir memuriyete yerleşmeyi düşünen adaylar şu sıralar oldukça sıkıntılı... Yanlış bir kamu kurumunun tercih edilmesi eş durumundan nakli bir kaç yıl uzatabilecektir. Bu nedenle bu sorulara yönelik özel bir açıklama yayımlıyoruz. Sitemiz editörlerinin ortaklaşa hazırladığı bu özel dosya için başlığa tıklayınız..
 
 
20 Kasım 2006 17:28
KPSS-B'ye başvuran daha sonra KPSS-A kadrosuna başvurabilir mi?
 
 
20 Kasım 2006 17:26
İşçi kadrosuna atandıktan sonra, istifa edip, memuriyete geçebilir miyim?
 
 
11 Eylül 2006 09:41
Çalışan memur, KPSS sonrasında, istifa ederek hangi görevlere başlayabilir?
 
 
11 Eylül 2006 09:39
Çalışan memur yerleştiği yeni kadroya istifa edip geçiş yapabilir mi?
 
 
11 Eylül 2006 07:35
B Grubu kadrolara yerleşme hakkın kazanan bir aday, daha sonra A Grubu bir kadroya atanmak isterse ne olur?
 
 
15 Nisan 2003 00:00
Kariyer Mesleklere Geçişlerle İlgili Örnek Bir Karar
 
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam