Artan Cilt Lekelerinin Suçlusu Meğer Bu Eksiklikmiş!

Haftada 1 kez yenirse silgi gibi siliyor

 1. A vitamini eksikliği vücudumuzda çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Ayrıca bu vitaminin eksikliği vücudunuzda görünür bir fark yaratabilir. Ancak önlemenin ve vücudu iyileştirmenin etkili yolları, bazı besinlerde saklı. İşte detaylar.

  A vitamini eksikliği vücudumuzda çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Ayrıca bu vitaminin eksikliği vücudunuzda görünür bir fark yaratabilir. Ancak önlemenin ve vücudu iyileştirmenin etkili yolları, bazı besinlerde saklı. İşte detaylar.

 2. A vitamini eksikliği belirtileri nelerdir?<p> Bu vitamin vücudumuzda gerekli miktarda olmadığı zaman özellikle cilt ve vücut sağlığında belirtiler ortaya çıkar. Kuruluk ve pul pul dökülme en yaygın olan semptomlardan biri olabilir. Yüz, el ve ayaklarınızda pul pul dökülmeler ve aşırı kuruluk oluyorsa A vitamini eksikliğiniz olabilir.

  A vitamini eksikliği belirtileri nelerdir?

  Bu vitamin vücudumuzda gerekli miktarda olmadığı zaman özellikle cilt ve vücut sağlığında belirtiler ortaya çıkar. Kuruluk ve pul pul dökülme en yaygın olan semptomlardan biri olabilir. Yüz, el ve ayaklarınızda pul pul dökülmeler ve aşırı kuruluk oluyorsa A vitamini eksikliğiniz olabilir.

 3. Vitamin eksikliği nedeniyle yağ bezleri aşırı çalışabilir. Fazla yağ oluşumu cildinizde sivilce ve akneyi artırabilir. A vitamini eksikliği belirtileri arasında yaygın bir diğer semptom ise göz problemleridir. Gece körlüğü gibi göz sağlığı sorunlarına neden olabilir. Karanlıkta görmede güçlük çekiyorsanız doktorunuza danışmalısınız.

  Vitamin eksikliği nedeniyle yağ bezleri aşırı çalışabilir. Fazla yağ oluşumu cildinizde sivilce ve akneyi artırabilir. A vitamini eksikliği belirtileri arasında yaygın bir diğer semptom ise göz problemleridir. Gece körlüğü gibi göz sağlığı sorunlarına neden olabilir. Karanlıkta görmede güçlük çekiyorsanız doktorunuza danışmalısınız.

 4. A vitamininin vücutta az olması, cilt lekelerinin çoğalmasına yol açabilir. Cilt tonu eşitsizliği, bölgesel lekelenmeler görünür olabilir. Ayrıca saç ve tırnaklarda çeşitli değişimler gözlenebilir. Tırnak ve saç yapısının zayıflaması, A vitamini eksikliğinin belirtilerinden kaynaklanabilir.

  A vitamininin vücutta az olması, cilt lekelerinin çoğalmasına yol açabilir. Cilt tonu eşitsizliği, bölgesel lekelenmeler görünür olabilir. Ayrıca saç ve tırnaklarda çeşitli değişimler gözlenebilir. Tırnak ve saç yapısının zayıflaması, A vitamini eksikliğinin belirtilerinden kaynaklanabilir.

 5. Vitamin eksiklikleri genel olarak bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur. O nedenle enfeksiyonlara karşı direnç azalabilir, hastalıklara yakalanma oranı gittikçe artar. Ancak A vitamini eksikliği ve belirtilerinden kurtulmak için tüketebileceğiniz doğal A vitamini deposu besinler mevcut. İşte bazıları.

  Vitamin eksiklikleri genel olarak bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur. O nedenle enfeksiyonlara karşı direnç azalabilir, hastalıklara yakalanma oranı gittikçe artar. Ancak A vitamini eksikliği ve belirtilerinden kurtulmak için tüketebileceğiniz doğal A vitamini deposu besinler mevcut. İşte bazıları.

 6. Havuç<BR> Vücutta A vitaminine dönüşen en popüler sebze, havuçtur. Özellikle göz sağlığı ile ilişkilendirilen havuç A vitamini eksikliğini gidermek için tüketilmelidir. Sağlık açısından büyük faydaları olan bu sebze, göz sağlığı başta olmak üzrere bağışıklık sistemine varıncaya kadar vücudu iyileştirebilir.

  Havuç
  Vücutta A vitaminine dönüşen en popüler sebze, havuçtur. Özellikle göz sağlığı ile ilişkilendirilen havuç A vitamini eksikliğini gidermek için tüketilmelidir. Sağlık açısından büyük faydaları olan bu sebze, göz sağlığı başta olmak üzrere bağışıklık sistemine varıncaya kadar vücudu iyileştirebilir.

 7. Tatlı patates<p> A vitamini deposu sebzelerden bir diğeri ise tatlı patates. Bu kök sebzeyi cilt problemlerinizi gidermek için yemeklere dahil edebilirsiniz. Halk arasında tatlı patatesin sindirimi iyileştirdiği, enerji verdiği ve kilo kaybına yardımcı olduğu da düşünülür.

  Tatlı patates

  A vitamini deposu sebzelerden bir diğeri ise tatlı patates. Bu kök sebzeyi cilt problemlerinizi gidermek için yemeklere dahil edebilirsiniz. Halk arasında tatlı patatesin sindirimi iyileştirdiği, enerji verdiği ve kilo kaybına yardımcı olduğu da düşünülür.

 8. Ispanak<p> İçerdiği yüksek demir miktarıyla bilinen ıspanak dirençli bir vücut için olmazsa olmaz sebzelerden biridir. Vitamin eksikliğini gidermek için tüketilmesi gereken ıspanak yalnızca A vitamini değil, birçok vitamin çeşidini içerisinde barındırır. Daha güçlü bir vücut ve sağlıklı cilt yapısı için ıspanak tüketebilirsiniz.

  Ispanak

  İçerdiği yüksek demir miktarıyla bilinen ıspanak dirençli bir vücut için olmazsa olmaz sebzelerden biridir. Vitamin eksikliğini gidermek için tüketilmesi gereken ıspanak yalnızca A vitamini değil, birçok vitamin çeşidini içerisinde barındırır. Daha güçlü bir vücut ve sağlıklı cilt yapısı için ıspanak tüketebilirsiniz.

 9. Yumurta<p> Yüksek protein içeriği olan yumurta genellikle tokluk hissi ve kilo kontrolü konusunda değerlendirilir. Ancak içerisindeki vitamin deposu, A vitamini eksikliğinden kaynaklı oluşan tüm problemleri azaltmada etkilidir.

  Yumurta

  Yüksek protein içeriği olan yumurta genellikle tokluk hissi ve kilo kontrolü konusunda değerlendirilir. Ancak içerisindeki vitamin deposu, A vitamini eksikliğinden kaynaklı oluşan tüm problemleri azaltmada etkilidir.

 10. Balık ve deniz ürünleri<BR> Somon, sardalya ve ton balığının içerisinde A vitamini olduğunu aktaran uzmanlar, aralıklı olarak balık tüketilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Vitamin eksikliklerini gidermek ve daha sağlıklı olabilmek için doğal besinlerden oluşan bir vitamin takviyesi elde edebilirsiniz.

  Balık ve deniz ürünleri
  Somon, sardalya ve ton balığının içerisinde A vitamini olduğunu aktaran uzmanlar, aralıklı olarak balık tüketilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Vitamin eksikliklerini gidermek ve daha sağlıklı olabilmek için doğal besinlerden oluşan bir vitamin takviyesi elde edebilirsiniz.