Eğitim

Beynin sınırlarını zorlayan kareler! 1,236 görüntülenme
Beynin sınırlarını zorlayan kareler!
Beynin sınırlarını zorlayan kareler!
Tatilde çocuklarınıza okutabileceğiniz 5 kitap önerisi! 310 görüntülenme
Tatilde çocuklarınıza okutabileceğiniz 5 kitap önerisi!
Yoğun ders temposundan çıkıp iki haftalık bir dinlenme sürecine giren çocuklarınız için eğitici ve bir o kadar da öğretici çocuk kitaplarını sizler için derledik. İşte sömestr tatilinde çocuklarınıza okutabileceğiniz 5 kitap önerisi!
Başarılı öğrenciye teşvik programı geliyor 1,965 görüntülenme
Başarılı öğrenciye teşvik programı geliyor
Sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan çocuklarına yönelik teşvik programı başlatılıyor.
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 1,727 görüntülenme
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 ilde düzenlenen KPSS'de ilk hafta sonu geride kaldı.
İşte e-karne görüntüleme sayfası 5,537 görüntülenme
İşte e-karne görüntüleme sayfası
e karne 2022 e okul VBS sisteminde erişime açıldı mı sorusu 1. dönem karne heyecanı öncesi öğrenci ve velilerin gündeminde. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için e karne yani dijital karne e okul VBS girişi ile sorgulanacak. 2022 e okul 1. dönem karne görütülemek için T.C kimlik numarası ve okul numarası bilgileri kullanılacak. İşte e okul e kar
Öğretmenler Günü mesajları 6,652 görüntülenme
Öğretmenler Günü mesajları
Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bilgi, birikim ve tecrübeleri ile her zaman yolumuza ışık tutan öğretmelerimizin günü. Bu anlamlı günde en güzel öğretmenler günü mesajlarını, resimli kısa ve öz 24 kasım mesajlarını ve Atatürk'ün sözlerini sizler için derledik.
Üniversiteliler endişeli: Kurallara kimse uymuyor 2,321 görüntülenme
Üniversiteliler endişeli: Kurallara kimse uymuyor
Konya'da yeniden yüz yüze eğitime başlanan Selçuk Üniversitesi'nde yoğunluk yaşandı. 1,5 yıl sonra kampüse dönen öğrenciler, kurallara uyulmadığını ve okullarının yeniden kapanmasından korktuklarını söyledi.
Yüz yüze eğitimde çarpıcı rapor! İşte ilk 10 günde çıkan sonuç... 2,021 görüntülenme
Yüz yüze eğitimde çarpıcı rapor! İşte ilk 10 günde çıkan sonuç...
Yüz yüze eğitimde 10?uncu gün geride kaldı. Uzmanlar, ?Okuma yazmayı unutmuş öğrenciler var. Defter kullanımı, yazma ve düzenli ödev alışkanlıklarını yeniden kazandırmalıyız? dedi. İşte yüz yüze eğitim sürecinde ortaya çıkan pandeminin izleri...
Okula uyum için 10 altın öneri 1,096 görüntülenme
Okula uyum için 10 altın öneri
Pandemi nedeniyle Mart 2020?den bu yana eğitim-öğretim ağırlıklı olarak uzaktan sürdürüldü. Ve şimdi artık okula dönme zamanı. Ancak öncesinde uyum eğitimi var. İşte eğitim uzmanlarından velilere, çocuklarının okula uyumunu sağlamaları için 10 altın öneri...
Okullarda yüz yüze eğitim hazırlığı: Ders kitapları sıralarda 627 görüntülenme
Okullarda yüz yüze eğitim hazırlığı: Ders kitapları sıralarda
Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına az bir süre kaldı. Yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilen ders kitapları okullara ulaştırıldı.
Hafta sonu yapılacak YKS öncesinde bilinmesi gerekenler 679 görüntülenme
Hafta sonu yapılacak YKS öncesinde bilinmesi gerekenler
Hafta sonu üniversiteye giriş için uygulanan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) 2 milyondan fazla aday katılacak. ÖSYM, YKS'de uygulanacak kuralları açıkladı. Adaylardan 1 saat 15 dakika önce salonda olmaları istendi. Ayrıca adayların sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecekleri belirtildi.
15 ilde yüz yüze eğitime kar engeli 568 görüntülenme
15 ilde yüz yüze eğitime kar engeli
15 Şubat Pazartesi başlaması planlanan yüz yüze eğitim yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Bolu, Düzce, Yalova ile Bursa'da 2 gün; Edirne, Kastamonu, Kütahya, Sinop, Karabük, Bartın, Uşak ve Balıkesir'de 1 gün ertelendi.
Çocuklara kitap sevdirmenin 10 yolu 465 görüntülenme
Çocuklara kitap sevdirmenin 10 yolu
Çocuklara kitap sevdirmenin 10 yolu
Öğrenciler ders için internetin çektiği tepeye çıkıyor 1,190 görüntülenme
Öğrenciler ders için internetin çektiği tepeye çıkıyor
SİVAS merkeze bağlı Zengi köyünde yaşayan 40 öğrenci, derslere katılabilmek için 1 kilometre yürüyerek internetin çektiği tepeye çıkıyor.
İşte yüz yüze eğitimde uyulması gereken kurallar! 2,994 görüntülenme
İşte yüz yüze eğitimde uyulması gereken kurallar!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 21 Eylül?de anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimin ilk ders zilini çalıyor. MEB'in koronavirüs salgını döneminde uygulayacağı yüz yüze eğitimin planı belli oldu.
Özel lise ikinci ön kayıt taban puanları belli oldu 3,173 görüntülenme
Özel lise ikinci ön kayıt taban puanları belli oldu
Liseye Geçiş Sınavı'nın (LGS) sonuçlarının ardından öğrenciler için tercih dönemi başladı. Adaylar tercihlerini 20-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek. Kontenjan ve taban puanlarını açıklayan özel liselerin ilk ön kayıt aşaması tamamlandı. Özel okullar ikinci ön kayıt için yeni taban puanlarını açıkladı. İşte detaylar...
Özel lise taban puanları belli oldu 4,241 görüntülenme
Özel lise taban puanları belli oldu
Liseye Geçiş Sınavı'nın (LGS) sonuçlarının ardından özel liseler kontenjanlarını ve taban puanlarını açıkladı. İşte 2020 özel lise taban puanları...
Eğitimde yeni normal 3,976 görüntülenme
Eğitimde yeni normal
Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında eğitime ara veren ya da internet ve televizyon üzerinden eğitime devam eden ülkelerden bazıları okullarda öğretime yeniden başladı. Okullarına dönen çocukların ve alınan yeni önlemlerin fotoğrafları "yeni normali" gözler önüne seriyor.
Üniversite öğrencilerine  6 GB ücretsiz internet... 1,131 görüntülenme
Üniversite öğrencilerine 6 GB ücretsiz internet...
YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.
Uzaktan eğitim hakkında merak edilenler 1,377 görüntülenme
Uzaktan eğitim hakkında merak edilenler
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesapları ile Bakanlığın "meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden yayınlanan "10 Soruda Uzaktan Eğitim" başlıklı videoyla uzaktan eğitim sürecine ilişkin merak edilenleri cevapladı. Okullar ne zaman açılacak, EBA nedir, TRT EBA TV nedir, EBA'yı ne zaman? TRT EBA TV'yi ne zaman kullanacağız gibi uzaktan eğ