Kadıköy'de görevden uzaklaştırılan polis tutuklandı

Kadıköy'de "dur" ihtarına uymayarak kaçan şüphelinin yakalama işlemi sırasında güvenlik güçlerine mukavemette bulunan bir kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin görevden uzaklaştırılan polis memuru tutuklandı.

Kaynak : DHA
Haber Giriş : 01 Aralık 2021 21:14, Son Güncelleme : 01 Aralık 2021 21:15

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet savcılığınca adli, İstanbul Valiliğince idari tahkikat başlatılarak görevden uzaklaştırılan polis memurunun tutuklanmasına karar verildi.

İstanbul Valiliğinden dün yapılan açıklamada, Göztepe Mahallesinde uygulama yapan ekiplerin "dur" ihtarına uymayan şüpheli bir aracı takibe aldığı aktarılmıştı.

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde önü kesilerek durdurulan araçtakilerden E.Ç'nin yaya olarak kaçtığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:

"Sürücü Ç.K. yakalama işlemi sırasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o esnada polis memurunun elindeki silahın ateş alması sonucu vurularak olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Firari şüpheli E.Ç. 15 paket uyuşturucu madde ile ekiplerimizce yakalanmıştır. Araçta yapılan aramada 2 fişek halinde uyuşturucu madde ve 1 telsiz ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet savcılığı tarafından adli, Valiliğimizce idari tahkikat başlatılarak ilgili polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır."

Kadıköy'de şüpheli kişi öldü, polis görevden uzaklaştırıldı

Olay dün akşam saat 22.00 sıralarında Kadıköy Göztepe Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde meydana geldi.

İstanbul Valiliği'nin olayla ilgili açıklamasında, "Göztepe mahallesinde uygulama yapan ekibimizin "dur" ihtarına uymayan şüpheli bir araç takibe alınmıştır. Fahrettin Kerim Gökay Caddesinde önü kesilmek suretiyle durdurulan araçta bulunanlardan E.Ç. yaya olarak firar etmiştir. Sürücü Ç.K. ise yakalama işlemi sırasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o esnada polis memurunun elindeki silahın ateş alması sonucu vurularak, olay yerinde hayatını kaybetmiştir" denildi.

Açıklamada, E.Ç.'nin daha sonra yakalandığı üzerinden ise 15 paket uyuşturucu madde, araçta yapılan aramada ise 2 fişek halinde uyuşturucu madde ve telsiz ele geçirildiği ifade edildi.

Valiliğinin açıklamasında, "Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli, valiliğimizce idari tahkikat başlatılarak ilgili polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır" bilgisine yer verildi.

Bu Habere Tepkiniz


Sonraki Haber