Halk 'asgari ücret' talaplerini konuştu: En az 5 bin olmalı!

Ankara'da yaptığımız sokak röportajlarında halka "2022 yılında asgari ücret ne kadar olmalı" diye sorduk! 4 bin lira üzerinde bir asgari ücretin belirleneceğinin konuşulduğu bu günlerde hayat pahalılığından yakınan halkın talebi, asgari ücretin en az 4 bin 500-5 bin olması gerektiği oldu.

Kaynak : Memurlar.Net
Eklenme : 07 Aralık 2021 09:26
Halk 'asgari ücret' talaplerini konuştu: En az 5 bin olmalı!

Siyasi partiler ve sendikalar asgari ücret taleplerini tek tek açıkladı. Enflasyon oranına ve zamlara göre 5 bin ile 6 bin rakamları arasında talepler değişirken, ortak talep asgari ücretin vergiden muaf tutularak belirlenmesi gerektiği oldu. Geçtiğimiz hafta görüşmelerine başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun anket sonuçlarına göre ise 3 bin 500 ile 3 bin 750 olması gerektiği anketti öne çıktı. Bugün ikincisi gerçekleyecek olan görüşmeden önce halkın asgari ücret taleplerini sorduk.

"BİR MEMUR SİMİDİ OLMUŞ 3 BUÇUK"

Bir vatandaş, "Asgrari ücret 5'in üstünde olmalı diye düşünüyorum.Mutsuz. Her şey ateş pahası, başka ne diyeyim görünen köy kılavuz istemez. Gördüğünüz memur simidi bile olmuş 3 buçuk" diye konuştu.

Bir diğer vatandaş ise asgari ücretin 5 bin lira olaması gerektiğini söyleyerek, " Bir teneke yağ 120 lira, bir paket çay 40 lira olmuş, şimdi ekmek eskiden aslanın ağzındaydı şimdi midesinde ağzında değil" ifadelerini kullandı.

Memurlar.Net'i Facebook'tan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz