Ünlü fenomen Meriç İzgi'ye 28 bin liralık maymun cezası!

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, kaçak yollardan aldığı iki maymunu elinden alınınca üçüncü kez maymun edindi. Tarım ve Orman Bakanlığı, bu maymuna da el koydu. Meriç İzgi ile kız arkadaşı Elif Türkan hakkında yırtıcı statüsüne giren hayvanı hobi amaçlı kullanmak ve kaçakçılık suçundan dava açıldı. 28 bin lira para cezasına çarptırılan iki sevgili, ödeme yapmayıp duruşmalara da katılmayınca haklarında yakalama kararı çıkartıldı.

Kaynak : Sabah
Eklenme : 21 Ocak 2022 08:32
Ünlü fenomen Meriç İzgi'ye 28 bin liralık maymun cezası!

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, kaçak yollardan daha önce iki kez maymun almış, Tarım ve Orman Bakanlığı yasak olması gerekçesiyle hayvanlara el koymuştu. Üçüncü kez maymun alan Meriç İzgi ve kız arkadaşı Elif Türkan sosyal medyadan hayvanla paylaşım yapınca başları derde girdi. Haklarında yakalama kararı çıkartılan ikiliden Türkan, geçtiğimiz gün polis çevirmesine takıldı. Kaçakçılık suçundan haklarında 28 bin lira para cezası olan ve ödeme yapmayan çiftten genç kadın, mahkemedeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

10 YILA KADAR HAPİS TALEP EDİLDİ

İkili hakkında yürütülen soruşturma geçtiğimiz gün tamamlandı. Ünlü fenomenin, izinsiz olarak beslediği maymunlar nedeniyle kaçakçılık suçunu zincirleme bir şekilde işlediği belirtilerek 2 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi. Türkan'ın da İzgi'ye yardım ederek iştirak halinde suç işlediği belirtildi.

'MAYMUN ERKEK ARKADAŞIMIN'

Haklarında 28 bin lira para cezası verilen ikili, ödeme yapmayıp duruşmalara da katılmayınca yakalama kararı çıkartıldı. Polis çevirmesine takılan Türkan, mahkemede hakim karşısına çıktı. Cezayı ödeyeceğini belirten genç kadın, maymunun erkek arkadaşına ait olduğunu söylemesinin ardından serbest bırakıldı.

Memurlar.Net'i Instagram'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz