Akşener'den teşkilata, 'milletvekili adaylığı sürecini doğru yönetin' uyarısı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceğini belirterek teşkilata, "millette karşılığı olan tecrübeli isimlere yönelin" talimatı verdi

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 23 Haziran 2022 11:05, Son Güncelleme : 23 Haziran 2022 11:06
Akşener'den teşkilata, 'milletvekili adaylığı sürecini doğru yönetin' uyarısı

- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, teşkilata, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceği ve bu alanın doğru yönetilmesi gerektiği uyarısında bulunarak, "millette karşılığı olan, tecrübeli isimlere yönelin" talimatı verdi.

Edinilen bilgiye göre Akşener, partisinin 10 saat süren il başkanları toplantısında, teşkilatın çalışmalarına ilişkin bilgi aldı, sahadaki izlenimlerini aktardı.

Akşener'in teşkilata, siyasetin "sabır işi" olduğunu belirttiği toplantıda, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceği ve bu alanın doğru yönetilmesi gerektiğiyle ilgili talimat verdiği öğrenildi.

Genel seçimlerde, "milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılması" gerektiğini ifade eden Meral Akşener, bu çerçevede teşkilattan "kamuoyunda bilinen, bölgesinde sayılan, sevilen, tecrübeli" isimler konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ayrıca il başkanlarından, vatandaşla sık sık bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemelerini de talep etti.

Bu arada Akşener toplantıda, partisinin geçen hafta sonu yapılan belediye başkanları toplantısında dile getirilen, "Cumhurbaşkanı adayımız sizsiniz." söyleminin yinelenmesi üzerine, daha önce "Başbakanlığa aday olduğu" şeklindeki açıklamasını hatırlattı.

Akşener teşkilattan, partinin oy oranı ile Meclis'teki sandalye sayısının artırılmasına odaklanılmasını istedi.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber