Erdoğan: Bizim Esed'i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok

Erdoğan: Bizim Esed'i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok ki. Eğer Türkiye'de muhalefet olayı böyle bir noktaya taşıyorsa bu muhalefetin hem kalitesini hem de gramını ortaya koyar.

Kaynak : TRT
Eklenme : 19 Ağustos 2022 12:35
Erdoğan: Bizim Esed'i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'ya gerçekleştirdiği günübirlik ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti;

"Bizim güçlü bir muhalefetimiz yok, sıkıntı burada"

Bizim Esed'i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok ki. Eğer Türkiye'de muhalefet olayı böyle bir noktaya taşıyorsa bu muhalefetin hem kalitesini hem de gramını ortaya koyar. Bizim şu anda Suriye'de attığımız bütün adımlarla, özellikle Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın doğusu ve batısından Akdeniz'e kadar olan o bölgede Ruslarla yürüttüğümüz çalışmalarda terörle bir mücadele vardı. Terörle olan mücadelemizi de burada birlikte sürdürüyoruz. Bunların belli bölümünü Ruslarla beraber yaparken belli bölümünü de kendi askerimizle, güvenlik güçlerimizle yürütüyoruz. Hep söylüyorum, demokraside en önemli hasletlerden bir tanesi güçlü muhalefettir. Tabii bizim güçlü bir muhalefetimiz yok. Sıkıntı burada. Yani Suriye'de ne oluyor ne bitiyor haberleri yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgemizdeki oyunları biz bozarız
Memurlar.Net'i Twitter'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz