1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

KPSS'de Hangi Konulardan Soru Sorulacak?

Memurlar.net forumu KPSS kategorilerinde yaptığımız gözlemlere göre, bu yıl ilk kez KPSS'ye girecek olan bazı adaylar, KPSS'de hangi konulardan soru sorulacağını henüz bilmemektedir. Oysaki bu konuda yapılmış resmi bir belirleme bulunmaktadır. Sözkonusu bu belirleme 13 nisan 2003 tarihinde sitemizde yayımlanmış ve bugüne kadar değişmemiş ve aynen uygulanmıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
03 Nisan 2008 10:05
Yazdır

KPSS, Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve A grubu olmak üzere dörde ayrılmaktadır.

Müfettiş, uzman, kontrolör yardımcısı gibi kadrolara başvurmayacak olan lisans mezunu adayların sadece genel yetenek ve genel kültür testisini alması yeterlidir. Diğer taraftan her lisans mezunu da Müfettiş, uzman, kontrolör yardımcısı gibi kadrolara başvuramamaktadır. Genel olarak İİBF ve SBF mezunları ile bazı mühendislik mezunları bu gibi kadrolara başvurabilmektedir. Bu konuda deha detaylı bilgi için 2005 yılında yayımladğımız şu habere bakılabilir.

2003 yılında yayımlamış olduğumuz ve bugüne kadar değişmediği gibi aynen uygulanan sınav konularının gösterir tablo için tıklayınız.

Memurlar.Net
Bu haber 234,770 defa okundu. 31 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce Diyanet İşleri Başkanlığı, halkı yeterince aydınlatıyor mu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam