YSK Başkanı: Kurulumuza yansıyan herhangi bir olumsuz durum olmadı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 28 Mayıs 2023 17:19, Son Güncelleme : 28 Mayıs 2023 18:24

Türkiye genelinde oy verme işlemi sona erdi.

YSK önünden açıklama yapan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "İkinci tur oy verme süreci sona ermiştir. Kurulumuza yansıyan olumsuz bir olay yaşanmamıştır. Yapılan itirazlar değerlendirildi. Seçimlerin Türk milletine ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

YENER: BU SEÇİMDE SONUÇLARIN DAHA ERKEN ÇIKACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİZ

Yener, Çukurambar'daki Arjantin İlkokulu'ndaki 4234 numaralı sandıkta Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oyunu kullandı.

Okuldan ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulunan Yener, vatandaşların ilk turda olduğu gibi ikinci turda da hem yurt içinde hem yurt dışında seçimlere yoğun bir ilgi gösterdiğini belirtti.

Yener, "Sonuçların Türk milletine, Türk demokrasisine, siyasi partilere ve cumhurbaşkanı adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şu ana kadar da seçimlerimiz sıkıntısız, problemsiz devam etmektedir. Tekrar, Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Seçim sonuçlarının ne kadar sürede açıklanacağına yönelik soru üzerine Yener, "14 Mayıs'taki seçimler bilindiği gibi cumhurbaşkanı adaylarımız ve 24 siyasi partimizin katıldığı bir seçimdi. Bu seçimde ise sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için bizler de daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz." değerlendirmesini yaptı.

Yener, seçim yasaklarının saat kaçta kalkacağına yönelik soruyu da "Saat 17.00'den sonra Kurul'un değerlendirmesi sonucu vereceği kararla yayın yasağının hangi saatte kalkacağı değerlendirilecek, yasağın daha erken saatte kalkmasına, televizyon kanallarının, haber ajanslarının haber geçmesine izin verilirse sizinle de paylaşılacaktır." yanıtını verdi.

Bu Habere Tepkiniz