MİT ve Emniyet'ten PKK'nın uyuyan hücrelerine operasyon: 90 gözaltı

MİT ve Emniyet, terör örgütü PKK/YPG'nin hücre yapılanmasına yönelik 18 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. 'Uyuyan Hücre' operasyonunda 90'a yakın şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak : TRT
Haber Giriş : 03 Ekim 2023 07:43, Son Güncelleme : 03 Ekim 2023 09:28

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bölücü terör örgütünün istihbarat yapılanmasının Türkiye ayağının tespiti ve çökertilmesine yönelik yaklaşık 10 aydır Kuzey Irak, Suriye ve Türkiye içerisinde titiz bir çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Saha ajanlarının örgütün istihbarat yapılarına sızması neticesinde örgütle çalıştığı tespit edilen şüpheliler, yakın takibe alındı ve eş zamanlı operasyon başlatılması amacıyla emniyet birimleri ile koordinasyon sağlandı. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından operasyon için hareket geçildi.

18 ilde eş zamanlı operasyon

Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Denizli, Konya, Kayseri, Batman, Isparta, Balıkesir, Şırnak, Kocaeli ve Amasya'da eş zamanlı olarak başlatılan 'Uyuyan Hücre' operasyonu kapsamında şu ana kadar 90'a yakın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonun taktik düzey ile birlikte, Suriye'deki örgütün istihbarat yapılanmasının, Türkiye'de uyuyan hücre şeklinde faaliyet yürüten ağının yaklaşan yerel seçimler öncesinde çökertilmesi hedefleniyor.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber