'Koç Grubu, İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı yapacak' iddiasına açıklama

Koç Grubu, dijital bir yayında dile getirilen "Koç Grubu'nun Ekrem İmamoğlu'nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı" iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 21 Şubat 2024 19:25, Son Güncelleme : 21 Şubat 2024 19:26
'Koç Grubu, İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı yapacak' iddiasına açıklama

Koç Grubundan yapılan açıklamada "Son dönemde Koç Topluluğu'nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz" denildi.

Gazeteci Enver Aysever, Ekrem İmamoğlu'nun Koç grubuyla anlaştığını ve onların desteğiyle cumhurbaşkanı olacağını öne sürmüştü.

Koç Grubu'ndan "Bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir" açıklaması geldi.

Koç Grubu'nun açıklamasında şöyle denildi:

"Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

Son dönemde Koç Topluluğu'nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve Topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber