4/B'li Sağlık Personeli Alımına Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ daha önce bir televizyon programında yaptığı açıklamada 12 bin 4/B'li sağlık personeli almayı planladıklarını ve bunu Mart ayına yetiştirmeyi planladıklarını açıklamıştı. İşte bu personel alımına ilişkin başvuru tarihleri bugün belli oldu. Adaylar, tercihlerini 9-13 Şubat tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapabilecek.

Bilgi paylaşımı için tıklayınız.

İşte alınacak 4/B'li personelin branşlara göre sayıları

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 02 Şubat 2009 15:55, Son Güncelleme : 29 Temmuz 2019 12:01
4/B'li Sağlık Personeli Alımına Başvuru Tarihleri Belli Oldu

ÖSYM'NİN RESMİ DUYURUSU

BASIN DUYURUSU

(02 Şubat 2009)

T.C. Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması

T.C. Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2009/1 T.C. Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans veya 21 Eylül 2008 tarihinde yapılmış olan 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a girilmiş ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir.

Adaylar tercihlerini 9-13 Şubat 2009 tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2009/1 T.C. Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Basınımıza saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. A. Ünal YARIMAĞAN
Başkan


SAĞLIK BAKANLIĞININ RESMİ DUYURUSU

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU

181 sayılı Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3'üncü maddesi hükümleri çerçevesinde, ücretleri döner sermayeden veya merkezi yönetim bütçesinden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36'ncı maddesinde belirtilen sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki unvanlarda çalıştırılmak üzere 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Hangi kuruma, hangi unvanda, ne kadar sözleşmeli personel alınacağına ilişkin detaylı bilgi, ÖSYM tarafından www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan KPSS ? 2009/1 Tercih Kılavuzunda yer alacaktır.

Adaylar tercihlerini, 09 ? 13 Şubat 2009 tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye veya Bakanlığımıza posta yoluyla gönderilen ya da elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS ? 2009/1 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların, daha sonra herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu kılavuzu dikkatle incelemeleri ve kurallara uygun olarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

Bu Habere Tepkiniz