1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bölünmüş Yol Yapımı İle İlgili 2009/14 Sayılı Başbakanlık Genelgesi

25 Temmuz 2009 07:27
+Aa- Yazdır

25 Temmuz 2009 CUMARTESİResmî GazeteSayı : 27299

GENELGE

Başbakanlıktan:

Konu : Bölünmüş Yol Yapımı

GENELGE

2009/14

Bölünmüş yolların en seri şekilde tamamlanması ve mevcut yolların iyileştirilmesi için alınacak tedbirler 2008/3 sayılı genelge ile belirlenmiştir. Genelge çerçevesinde bu güne kadar yürütülen çalışmalarda karşılaşılan sorunların çözümü ve kamu kurum ve kuruluşları arasında üst düzeyde koordinasyon sağlanması amacıyla 2008/3 sayılı genelgenin 1 inci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir.

"1. Bölünmüş yol çalışmalarının yapılacağı kesimler Karayolları Genel Müdürlüğü, valilikler ve Ulaştırma Bakanlığının koordinasyonuyla belirlenmiştir. Bu kesimlerin dışında bölünmüş yol olarak yapımı veya tek yol iyileştirmesi düşünülen yollara ilişkin valiliklerin talepleri Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek, Ulaştırma Bakanlığının onayının alınmasını müteakip yapım çalışmalarına başlanacaktır. Onay alınmadan başlatılan çalışmalar bu kapsamda değerlendirilmeyecektir."

"3. Yol yapım ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle kurulacak ve birleştirilmiş makine parkıyla oluşturulacak şantiyeler il özel idarelerinin sorumluluğunda açılacak ve bu şantiyelerce yapılacak toprak işleri ile nakliye çalışmalarında sarf malzemelerinin giderleri karşılığı olarak 1 m3 lük hafriyatın yapılması, nakledilmesi, serilmesi ve sıkıştırılması karşılığında 0,60 kg. motorin harcanacağı kabul edilecek ve buna ilişkin ödenek Ulaştırma Bakanlığının belirleyeceği usulle Karayolları Genel Müdürlüğünce il özel idarelerine aktarılacaktır. Bu işler için ödenek yetersizliği hallerinde il özel idareleri bütçelerinden yararlanılacaktır.

Yol yapım ve iyileştirme işleri, il özel idareleri tarafından köylere hizmet götürme birliklerine ödenek aktarmak suretiyle de yaptırılabilecektir.

Görevlendirilen personelin yemek, barınma, ulaşım, çalışma ofisi gibi ihtiyaçlarının temini ile şantiyelerin güvenliği ve makinaların park edileceği alanların belirlenmesinde valiler yetkilidir.''

"7. Valilik koordinasyonunda yaptırılacak kesimlerdeki viyadük, tünel, köprü gibi büyük sanat yapıları Karayolları Genel Müdürlüğünce yaptırılacak ve eşzamanlı olarak tamamlanacaktır.

Valiliklerce yapılacak işlerin metraj ve keşifleri ile ihale dokümanları, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak ilgili valiliklere iş sezonu öncesinde teslim edilecektir. "

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Recep Tayyip ERDOĞAN

Başbakan

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
11:23 - Kapıköy Gümrük Kapısı'nın açılacağı müjdesi Van'da bayram sevincini ikiye katladı11:20 - Sivas'ta KKKA şüphesiyle tedavi gören kişi hayatını kaybetti11:20 - Yılın 4 ayında 851 bin 612 gayrimenkul satıldı11:18 - Şanlıurfa'da iki otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı11:16 - Küresel piyasalar enflasyon endişesiyle negatif seyrediyor11:15 - Çekici kiralayıp, park halindeki araçları çalan zanlı tutuklandı
11:15 - Yargıtay, eşinin cinsel içerikli görüşmelerini ortaya çıkaran kadına tazminat yolunu açtı11:00 - MEB 8 bin 439 personele ödül verdi10:59 - Thodex kurucusu F. Fatih Özer'in yakalanması an meselesi10:57 - 22 yıl sonra duymaya başlayan Rabia, şimdi de konuşmak için can atıyor10:32 - İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak10:28 - Profesör 'bayram temizliği gürültüsü' nedeniyle dövülerek hastanelik edildi
10:15 - Öğretmen ve okul çalışanı 499 bin kişinin aşı olma imkanı sağlandı10:05 - İdari izinli memurlar ve diğer kamu personeli Pazartesi günü mesaiye gidecek mi?10:05 - Sivas'ta tek kulaklı doğan buzağı görenleri şaşırtıyor09:57 - Salgın döneminde çocuklar için D vitamini önerisi09:56 - İzmir'de hafif ticari aracın çarptığı polis aracındaki iki trafik polisi yaralandı
09:55 - Kısıtlamada pes dedirten pişkinlik: Param çok savurmak istedim
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam