1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kimya/Kimya Teknolojisi öğretmenlerinin okutacakları haftalık ders saati sayıları

12 Mart 2010 07:01
Yazdır

Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarından Kimya Teknolojisi alanı bulunan okullarda görev yapan Kimya/Kimya Teknolojisi alan öğretmenlerinin aylık ve ek ders ücreti karşılığında okutacakları haftalık ders saati sayıları konusunda Milli Eğitim Bakanlığı görüş yazısı yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 09/02/2010 tarih ve 599 sayılı yazılarına göre;

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunu 80 sayılı kararına göre; mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlan bünyesinde Kimya Teknolojisi alanı bulunan okullara Kimya/Kimya Teknolojisi öğretmeni olarak atananlar Kimya dersleri ile birlikte bu alanın derslerini aylık karşılığı, okutmakla yükümlüdür.

Kimya teknolojisi alanı bulunan okullarda Kimya/Kimya Teknolojisi alanı öğretmeni olarak görev yapan Öğretmenlerin atölye ve Laboratuvar öğretmeni olarak değerlendirilecek.

Kimya teknolojisi alanı bulunmayan mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında görevli öğretmenlerin ise genel bilgi ve meslek dersi öğretmenleri kapsamında değerlendirilecek.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 11,383 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam