ÖSYM'den Çevre ve Orman Bakanlığı 4/B'li personel alımı duyurusu

Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Çevre ve Orman Bakanlığının, istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alacak. Duyuruya göre, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için, adaylardan 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS lisansa girmiş olmaları şartı aranacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 10 Haziran 2010 16:06, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

- Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Çevre ve Orman Bakanlığının, istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alacak.

ÖSYM'nin duyurusu bugünkü bazı gazetelerde yayımlandı.

Duyuruya göre Çevre ve Orman Bakanlığının 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak üzere adaylardan tercih alınacak.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/4 Çevre ve Orman Bakanlığı tercih kılavuzunda, lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer aldı.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için, adaylardan 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS lisansa girmiş olmaları şartı aranacak.

Adaylar tercihlerini, 15-18 Haziran 2010 tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklar.

ÖSYM'ye posta yolu ile gönderilen veya eden verilen tercih listeleri ise geçerli olmayacak.


ÖSYM'NİN RESMİ AÇIKLAMASI

KPSS-2010/4: Çevre ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme: Tercih Alınması

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/4 T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Tercih Kılavuzunda lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans'a girmiş olmak gerekir.

Adaylar tercihlerini 15-18 Haziran 2010 tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2010/4 T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu Habere Tepkiniz