1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hükümet vekil imamlara yeniden kadro veriyor

27 Haziran 2010 10:12
Yazdır

Vekil imamlara kadro müjdesi

2005 yılından bu yana 6 ay süreyle vekil imamlık yapanlara kadro imkanı geliyor. Sayıları 2 bin ila 4 bin arasında olan vekil imamların, tasarı yasalaşır yasalaşmaz 6 ay içinde müracaat etmeleri gerekiyor.

BEHÇET GÜNGÖR / ANKARA

TBMM Genel Kurulu'nda Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı. Tasarıya eklenecek önergeyle 2005 yılından sonra 6 ay vekil imamlık yapan bütün imamlara kadro verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasa- rısı görüşmeleri dün Meclis'te başladı. Diyanet'ten Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Çelik TBMM'de yaptığı konuşmada, vekil imamlara kadro verileceğini açıkladı. Konunun ilgili komisyonda tartışıldığını belirten Çelik, "Vekil imamların kadroya alınmasıyla ilgili talepte bulunuldu. 2005 yılından sonra 6 aylık bir süre vekil imamlık yapmış din görevlilerimiz, 6 aylık süre içsinde yapacakları müracaatlar neticesinde böyle bir imkânı yüce Meclisin kabul etmesi hâlinde kavuşacaklar" diye konuştu. 2005 yılından bu yana vekil imamlık yapmış olan imamların sayısının 2 bin ile 4 bin arasında olması bekleniyor.

Yeni Şafak
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 38,388 defa okundu. 193 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam